magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Úrad splnomocnenca vlády SR o národnostných menšinách
@ Aktuálne -> Politika      Feb 17 2014 - 11:03 GMT

Úrad splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny organizuje v súvislosti s prípravou časti Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv týkajúcej sa práv osôb patriacich k národnostným menšinám a etnickým skupinám dva workshopy: 19. februára 2014 v Košiciach a 25. februára 2014 v Bratislave. Na workshopy budú pozvaní členovia Výboru pre národnostné menšiny a etnické skupiny  zástupcovia menšín a Rady vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť, členovia koordinačnej skupiny k celoštátnej stratégii, zástupcovia VÚC z odborov kultúry a iní.

Na workshopoch predstaví pracovná skupina pri Úrade splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny východiskový materiál k celoštátnej stratégii, ku ktorému bude otvorená diskusia. Pripomienky a odporúčania pracovná skupina zohľadní pri finalizácii materiálu. Výbor pre národnostné menšiny a etnické skupiny na svojom XI. zasadnutí 12. novembra 2013 uznesením č. 27 zobral na vedomie informáciu o príprave stratégie a odporučil predsedníčke výboru vytvoriť odbornú pracovnú skupinu v pôsobnosti splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre národnostné menšiny na prípravu časti stratégie k menšinám - pričom vychádzal z nominácií členov výboru. Na základe tohto uznesenia bola pri výbore 15. novembra 2013 zriadená pracovná skupina na obdobie od decembra 2013 do apríla 2014. Skladá sa zo zástupkýň a zástupcov národnostných menšín, odborníčok a odborníkov v oblasti práv osôb patriacich k národnostným menšinám a zástupkýň a zástupcov verejnej správy. Má šesť členov. Zámerom Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv podľa ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR M. Lajčáka je, aby v diskusii o ľudsko-právnych otázkach celospoločenského významu a taktiež aj v samotnom dokumente mali proporčný priestor všetky zraniteľné skupiny. Celoštátna stratégia ochrany a podpory ľudských práv v SR je jedným z kľúčových dokumentov vlády SR.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk