magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajti prehľadávali budovu súdu
@ Aktuálne -> Rôzne      Mar 13 2014 - 02:36 GMT

Polícia pátra po neznámom páchateľovi, ktorý včera (12.03.2014) krátko po pol jedenástej hodine mužským hlasom oznámil na číslo 158, že na okresnom súde v Košiciach je bomba. Na miesto boli ihneď vyslané policajné hliadky i psovodi so služobnými psami na vyhľadávanie výbušnín. Okamžite boli z budovy súdu evakuovaní pracovníci i prítomné osoby. Pyrotechnická prehliadka priestorov súdu bola ukončená o 13,20 hodine s negatívnym výsledkom.

V zmysle Trestného zákona týmto konaním páchateľ úmyselne spôsobil nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta tým, že rozšíril poplašnú správu, ktorá nie je pravdivá. Vyšetrovateľ PZ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu šírenia poplašnej správy /trestná sadzba na jeden až päť rokov/.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606