magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Unikátny tanečný projekt vytvorilo 7 choreografov
@ Kultúra -> Tanec a Balet      Mar 21 2014 - 14:06 GMT

Divadlo Štúdio tanca Banská Bystrica pripravilo aj pre divákov z Košíc tanečný projekt 7 choreografov, ktorý uvedie 23. marca o 18:00 v Kasárňach/Kulturparku. Sedem podôb súčasného tanca, sedem duetov, sedem osobností, sedem ciest, sedem spojení, sedem motívov, sedem energií. Čo vznikne, keď jeden celok pripravuje sedem individualít, sedem tvorcov? Spolu môžu vytvoriť harmonický celok alebo v predstavení môže prevážiť energia rozmanitosti. Je to unikátny autorský projekt. Predstavenie pracuje s témou duetov prostredníctvom očí siedmich choreografov, vyzretých tvorcov slovenského súčasného tanca. Sedem náhľadov na tému duet divákovi ukáže rozmanitosť a možnosti vyjadrenia v súčasnom tanci. Sériu duetov zastrešuje spoločná hudba, spoločná priestorovo-časová línia, svetelný a kostýmový dizajn.#cont#

Číslo sedem v predstavení nie je použité náhodou, je to silné číslo s emotívnym významom, ktoré sa považuje za šťastné. Symbolizuje silu tvorivosti, spravodlivosti a odpustenia.

O divadle

Divadlo Štúdio tanca je profesionálne tanečné divadlo, ktoré dlhodobo prináša na slovenskú scénu projekty, približujúce súčasnému publiku súčasný tanec. Divadlo vzniklo v roku 1998 v Banskej Bystrici a počas svojej existencie sa stalo fenoménom v oblasti súčasného tanca.

Pätnásť rokov dokazuje, že progresívnosť a hľadanie nových možností vyjadrenia sa dajú robiť nielen v umeleckej tvorbe, ale aj v rovine vedenia divadla ako modernej kultúrnej inštitúcie. V celoslovenskom kontexte je Divadlo Štúdio tanca stále ojedinelou inštitúciou, ktorá poskytuje mnohým súčasným umelcom priestor na tvorbu, realizáciu a uvádzanie tanečných projektov. Doteraz uviedlo 30 celovečerných tanečných inscenácií, 3 predstavenia pre deti a mnoho exteriérových tanečných vystúpení, v ktorých spolupracovalo s domácimi a zahraničnými súčasnými umelcami.
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk