magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

DÁMSKA JAZDA
@ Kultúra -> Výtvarné umenie      Mar 21 2014 - 14:11 GMT

Kultúrne centrum KSK pripravilo pre obdivovateľov výtvarného umenia aj tento rok výstavu prác výtvarníčok z košického kraja pod názvom Dámska jazda. Vernisáž výstavy sa uskutoční dňa 26. marca o 16.30 v priestoroch Barkóczyho paláca na Hlavnej 48 v Košiciach.

Dámska jazda ponúka návštevníkom práce rôzneho tematického zamerania a rôznych výtvarných techník ako sklomaľbu, olejomaľbu, maľbu na hodváb, akryl, enkaustiku, patchwork, drevené plastiky, šperky a rôzne kombinované techniky. Dominantnou témou sú  zátišia s kvetmi, architektúra, voľná štylizovaná tvorba, no zaujímavé sú aj kreatívne hračky podporujúce zručnosť tých najmenších.

Svojimi prácami sa bude prezentovať 38 žien z celého košického kraja, z Košic a jej okolitých obcí, zo Spišskej Novej Vsi, Trebišova a Rožňavy vo veku nad 18 rokov až po dámy v dôchodkovom veku.

Každá vystavujúca autorka má s tvorbou rôzne skúsenosti, niektoré majú za sebou účasť na rôznych súťažiach z ktorých si už odniesli aj ocenenia, iné len začínajú. Jedno však majú spoločné. Je to radosť  z tvorby pri ktorej relaxujú, realizujú svoje nápady a zároveň dokážu svojimi dielami potešiť iných.

Po vernisáži výstavy sa pre záujemcov uskutoční beseda so vzácnou dámou, známou košickou reštaurátorkou sakrálnych diel, akademickou maliarkou Máriou Spoločníkovou. Spoločne načrieme do zákulisia reštaurátorskej práce, ktorá si vyžaduje veľa námahy, zručnosti a trpezlivosti.  Zohráva však dôležitú úlohu pri záchrane vzácnych pamiatok pre budúce generácie.

Výstavu si môžu návštevníci pozrieť do 17. apríla, v pracovných dňoch od 9.00 do 17.00.

 

Mgr. Helga Tomondyová

                                kurátorka výstavy 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk