magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vedecká kaviareň - nukleárna medicína
@ Aktuálne -> Rôzne      Apr 28 2014 - 04:10 GMT

Zajtra 29.04.2014 o 18:00 vo Výmenníku Obroda / na ulici Obrody sa uskutoční jedna z neformálnych popularizačných prednášok pre verejnosť, v ktorých vám každý mesiac , v spolupráci s Jánom Gálikom zo Slovenskej akadémie vied, prinášame nové vedecké témy. V apríli to bude nukleárna medicína s podtitulom: Keď atóm nezabíja, ale pomáha. Prednášať príde Doc. MUDr. Ján Lepej CSc. z Inštitútu nukleárnej a molekulárnej medicíny.

Rozprávanie o tom ako využitie poznatkov matematiky, fyziky, chémie, kybernetiky a medicíny splnilo odvekú túžbu človeka po poznaní toho ako vyzerá a funguje ľudské telo.Dozvieme sa o histórii a súčasnosti zobrazovania v medicíne a čo znamená pojem molecular imaging - molekulové zobrazovanie. Porozprávame nielen o medicínskom odbore s najširšou interdisciplinárnou spoluprácou - nukleárnej medicíne, ale aj o tom ako vznikli skenery, čo stálo na počiatku digitálnych fotoaparátov, čo bol prvý digitálne zobrazený objekt, čo sú fúzne obrazy a hybridné detekčné systémy a na čo sa používajú.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606