magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Oslavy 10.výročia vstupu SR do EÚ / ROAD SHOW
@ Kultúra -> Podujatia      May 09 2014 - 14:25 GMT

Road Show sa začínana Hlavnom námestí v Bratislave a pokračuje v priebehu mája v ďalších slovenských mestách, v Košiciach bude 9.5. pri Dolnej Bráne; /13.5.- Prešov, Hlavná ulica; 14.5. - Spišská Nová Ves, Radničné námestie; 15.5.- Poprad, Námestie Sv. Egídia; atd./ Na podujatí v Bratislave čakajú na ľudí rôzne ceny, ktoré môžu vyhrať v interaktívnych súťažiach. Pripravené sú aj hudobné vystúpenia skupín Katarzia, Le Payaco a speváčky Jany Kirschner. Program vyvrcholí ohňostrojom. Tak v Bratislave, ako aj v každom ďalšom meste, bude mať OPIS vlastný prezentačný stan, v ktorom návštevníci nájdu materiály o jednotlivých projektoch realizovaných z OPISu, ktoré predstavujú tri základné osi v celkovej alokácii 843 595 405 € na roky 2007-2014:

o Elektronizácia verejnej správy a rozvoj elektronických služieb (eGOV služby alebo efektívna verejná správa)

o rozvoj pamäťových a fondových inštitúcií a obnova ich národnej infraštruktúry ( digitalizácia národného a kultúrneho dedičstva)

o zvýšenie prístupnosti k širokopásmovému internetu ( broadband alebo internet pre všetkých =  zavedenie vysokorýchlostného internetu do tvz. bielych miest Slovenska, kde komerční operátori nemajú záujem ho tam zavádzať).

Aj preto sa budú v stane  predvádzať niektoré elektronické služby cez webové stránky(napr. elektronická schránka, elektronické verejné obstarávanie, mapový portál – geoportál), pripravené budú  aj ukážky zdigitalizovaných diel, napr. obrazov, kníh, novín, ale aj fotografií TASR a pod.. Po ukončení projektu bude zdigitalizovaných takmer 3 mil. objektov a už dnes  je možné pozrieť si niektoré zdigitalizované diela na web stránkach www.dikda.eu, www.webumenia.sk.

Pristavené bude inteligentné policajné vozidlo vybavené najnovšími technológiami financovanými z OPISU, o ktorom budú hovoriť odborníci a jeho používatelia z Policajného

zboru SR. Polícia už má k dispozícii 31takýchto vozidiel, celkovo ich bude viac ako 700.
Hlavným organizátorom osláv je ministerstvo zahraničných vecí v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku.
OPIS
ÚRAD VLÁDY SR
 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk