magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vybuchol plyn
@ Aktuálne -> Rôzne      May 18 2014 - 06:21 GMT

V okrese Košice okolie došlo k výbuchu plynu, našťastie sa nikto nezranil, no škody sú vysoké

V súvislosti s včerajšou explóziou plynovej rúry polícia začala trestné stíhanie pre zločin poškodzovania cudzej veci a prečin všeobecného ohrozenia. Včera (17.5.) okolo 17.00 hod. došlo z doposiaľ nezistených príčin k explózii vysokotlakovej plynovej rúry nachádzajúcej sa 1,5 metra v zemi v zastavanej obytnej časti v obci Hrašovík (okr. Košice okolie). V dôsledku explózie sa na mieste v zemi vytvoril kráter, pričom došlo k roztrhnutiu vysokotlakovej rúry.

Vplyvom tlakovej vlny došlo k poškodeniu strechy a solárneho zariadenia na novostavbe rodinného domu a k rozbitiu všetkých sklenených výplní na osobnom motorovom vozidle zn. Škoda Octávia. Majiteľovi vznikla škoda predbežne vo výške 20.000,-€. Poškodením vysokotlakovej rúry a následným únikom zemného plynu vznikla pre plynárenskú spoločnosť predbežná škoda vo výške 50.000,-€. Pri tejto udalosti k zraneniu osôb nedošlo.  

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606