magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajti a záchranári „v hodine dvanástej“ zachránili ženu
@ Aktuálne -> Rôzne      Jun 12 2014 - 04:57 GMT

Dnes (12.6.2014) asi hodinu o polnoci operačné stredisko Okresného riaditeľstva PZ Košice okolie vyslalo hliadku Obvodného oddelenia PZ Veľká Ida do obce Komárovce (okr. Košice okolie) preveriť oznámenie 53-ročného muža. Muž oznámil na linku „158“, že má obavy o zdravie a život svojej kolegyne z práce, od ktorej dostával postupne SMS správy. Z týchto správ vyrozumel, že si chce siahnuť na život. Po príchode policajnej hliadky na miesto, spoločne s pracovníkmi záchrannej zdravotnej služby a oznamovateľa cez okno zistili,  že na zemi v dome leží osoba, pričom nejaví žiadne známky života. Osoba na volanie, klopanie na okno a dvere nereagovala.

Nakoľko vznikla obava, že je ohrozený život alebo vážne ohrozené zdravie osoby a vec neznesie odklad, v tomto prípade aj podozrenie, že sa v byte nachádza zomretá osoba, policajti v zmysle zákona o PZ využili oprávnenie otvoriť byt, vstúpiť doň a vykonať opatrenia na odvrátenie hroziaceho nebezpečenstva. Policajti následne rozbili sklenenú výplň na okne izby, kde ležala ohrozená osoba a cez rozbité okno vstúpili do domu. Potom otvorili vchodové dvere a umožnili vstup záchranárom. Ženu (44) našli nehybne ležať na zemi v strede izby. Záchranári poskytli žene prvú pomoc, po niekoľkých minútach sa prebrala, nezrozumiteľne komunikovala, pričom javila známky požitia alkoholu a hrozilo, že sa udusí zvratkami. Po prvotnom ošetrení ženu previezla záchranná služba  za asistencie polície na ďalšie ošetrenie do nemocnice.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606