magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košickému publiku zaspieva legenda Smokie - Chris Norman
@ Kultúra -> Koncerty      Jul 28 2014 - 16:11 GMT

Trvalo to trochu dlhšie, ale o to väčšie prekvapenie to bude. Blížiaci sa festival OPEN FEST II, ktorý sa uskutoční  2. augusta v Amfiteátri,  bude opäť výnimočný. Zaznie na ňom okrem iných zaujímavých hlasov aj jediný originálny hlas skupiny Smokie. Zaspievať príde sám veľký Chris Norman, a to už je len letná „pecka“ pre rockovou hudbou rozohriate publikum. Po piatich rokoch a na jedinom koncerte na Slovensku a v Čechách, a dá sa povedať, že aj v okolitých krajinách, vystúpi na košickom pódiu hviezda svetového rocku, veľký hlas a osobnosť známa z obrovskej kariéry legendárnej skupiny a úspešný sólový umelec.

Pôvodne plánovaná skupina EUROPE a ich frontman Joey je v tom čase s manželkou v očakávaní potomka, preto svoj košický koncert odohrajú v náhradnom termíne v novembri. Nemenej známy Chris Norman to so svojím charakteristickým hlasom a výberom hitov určite odpáli v strede prázdnin na sto percent. Na jeho koncerty chodia fanúšikovia z celej Európy. Nehrá ani tak často ako iní interpreti, ktorí už ohlasujú koniec kariéry, vyberá si dôkladne mestá a krajiny kde bude hrať. Playlist si zásadne volí tesne pred koncertom a ten vždy obsahuje najznámejšie skladby ako sú Living Next Door to Alice alebo Midnight Lady, či skvosty ako Needles and Pins, Some Hearts Are Diamonds alebo I´ll Meet You at Midnight a ďalšie.

Jeho dlhodobým osobným manažérom je bývalý manažér takých veličín ako Michael Jackson, Paul McCartney, Deep Purple, Tina Turner, Johnny Cash, Rod Stewart - George Kerwinski.

Nie je až tak známe, že Chris až do koncertu neoplýva najlepšou náladou, avšak keď vyjde na pódium a začne pracovať s fanúšikmi, okamžite prichádza prvý úsmev a ten mu vydrží až do odchodu z mesta kde hrá svoj koncert. Ochotne sa odfotí s fanúšikmi, podpíše nejakú tú LP alebo CD. Aj preto za ním chodia priaznivci z Čiech, Talianska, Maďarska, Poľska, Nemecka a iných krajín verne na takmer každú show.

Napriek tomu, že Mr. Norman je aj trochu lenivý na cestovanie (býva na ostrove Man medzi Anglickom a Írskom) a veľa času venuje svojej rodine, sme veľmi radi, že prijal túto sólo ponuku prísť do vzdialených Košíc a rozdať skvelú náladu a hudbu svojim fanúšikom.

 

O zábavu na OPEN FEST-e, ktorá sa rozprúdi už o 16:00, sa postarajú aj interpreti ako T-Band, skvelí rockoví Challenge v čele so známym rockerom a tento rok asi aj najpredávanejším knižným autorom Braňom Mojsejom, niekoľko ďalších skvelých rockových talentov zo Slovenska ako  AFTEERCROW z Košíc,  MIDNIGHT SCREAM z Veľkého Krtíša a SIGNUM REGIS zo Senca.

Organizátori pripravujú ešte jedno, možno až dve prekvapenia. Kapelu s tajomným názvom z Talianska, avšak o to viac energickejšou hudobnou nádielkou, ako by na tomto rockovom dni ktokoľvek čakal. Jedna známa domáca interpretka si možno s Chrisom zaspieva hit Stumblin´ In. Kto to bude, nechajte sa prekvapiť. Je sa na čo tešiť.

Vstupné sa odvíja od toho, kedy si vstupenku kúpite. Do 17. júla to bude za 15 €, potom až do koncertu bude za 17 €. Kto si nestihne kúpiť  lístok v predpredaji a pokiaľ sa košický „amfík“ nevypredá, v deň koncertu budú posledné vstupenky v predaji aj v pokladni Amfiteátra v cene 19,99 €.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk