magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

UMENIE NA HRNČIARSKEJ
@ Kultúra -> Výtvarné umenie      Jul 31 2014 - 09:06 GMT

Ulička remesiel sa už tento štvrtok naplní vôňou temperových a akrylových farieb. Svoju tvorbu tu predstaví štvorica nadaných maliarov z východného Slovenska. Vystavené maľby s rôznymi motívmi doplnia kresby detí z Centra voľného času a veľký obraz, ktorý vytvoria návštevníci uličky. Podujatie Umenie na Hrnčiarskej sa uskutoční 31. júla od 15:00 do 19:00 hod.

Košický výtvarník Ján Gáll dokáže namaľovať Hrnčiarsku ulicu aj so zatvorenými očami. ¼ubica Oberučová miluje symboliku a sýte farby. Maľby Jany Ogurčákovej dýchajú optimizmom a v tvorbe jej dcéry Kláry nájdete rozprávkové postavičky či zadumané postavy s hlbokými myšlienkami. Výstava obrazov na Hrnčiarskej ulici bude teda skutočne pestrá. 

Profesionálne diela doplní niekoľko desiatok amatérskych kresieb vytvorených šikovnými deťmi z Centra voľného času Domino v Košiciach. Účastníci uličky ich budú môcť ohodnotiť a traja autori výkresov získajú malé ceny. 

Súčasťou podujatia budú kreatívne dielne pod vedením Jána Gálla, na ktorých sa malí aj veľkí naučia základy kresby. Návštevníci uličky si vyskúšajú svoje zručnosti na veľkom plátne, kde môžu na časť obrazu akrylovými farbami namaľovať čo len budú chcieť. Z čiastkových obrazov vznikne pestrá mozaika, ktorú neskôr darujeme niektorej z inštitúcii v našom meste, aby mohla naďalej tešiť Košičanov aj návštevníkov metropoly východu.

Podujatie Umenie na Hrnčiarskej je súčasťou projektu „Prechádzky uličkou remesiel“ realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o., ktorý je podporený Ministerstvom kultúry SR. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá. 
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk