magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

TABAČKA pozýva
@ Kultúra -> Podujatia      Sep 08 2014 - 11:18 GMT

Stredávka aj Zombi Mord

Žiaľ druhá septembrová Stredávka nevychádza úplne podľa plánov, DJ Bendhy sa nedostaví a nerozvibruje Tabačku svojim super liquid drumom.
O záskok sa však postará rezident Kelso, takže o drum and bass neprídete a určite prihodí aj neaký ten bass music a dub step. Tešiť sa môžete aj na Dannyho B. s jeho klasickým bash mixom prešpikovaným s UK garage, electrom, breakbeatom a neakým tým prekvapenim.
Tešíme sa na Vás :)

DJs:

Danny B.
www.soundcloud.com/is-danny-bwoi
www.mixcloud.com/danny_bwoi

Majkl Kelso
www.majklkelso.tumblr.com
 

Filmový klub Cinefil má pre vás v septembri ozajsnú lahôdku, slovenský „Béčkový“ zombie akčňák SZM - Socialistický Zombi Mord.

Nízkorozpočtový retro film vytvorila vo voľnom čase partia nadšencov z Pezinka. Natáčanie trvalo 8 rokov a výsledok je príjemným prekvapením: SZM sa stal diváckym highlightom Art Filmu 2014 a osviežil tohtoročnú domácu filmovú sezónu. Z nadšenia tvorcov vznikla snímka, ktorá je technicky porovnateľná s profesionálnymi výstupmi a svojou akciou a vtipom mnohé z nich hravo prekonáva.


O čo v SZM ide? V prísne tajnom experimente Sovieti vyvinuli plynový granát, ktorý mal paralyzovať civilistov na nepriateľskom imperialistickom zázemí. Skúšky granátu sa však vymkli spod kontroly. Armáda po pokuse zahladila všetky stopy až na niekoľko debien, ktoré sa omylom počas invázie v roku 1968 dostali na územie Československa. V 80. rokoch prebieha na jednej strednej škole na Slovensku rutinné branné cvičenie. Vedúci netuší, že plyn unikajúci zo zdanlivo neškodných dymovníc má nezvratné mutagénne účinky na organizmus. V skratke: mení ľudí na zombíkov.

Jediný, kto má tuší čo sa deje, je školník, bývalý dôstojník Specnaz (sovietskych jednotiek zvláštneho určenia). Z obavy pred medzinárodným škandálom sa rozhodne sám „vymýtit ďábla“. Po zuby sa ozbrojí, zamkne školu reťazou a pustí sa do lovu zombíkov. Ale ešte predtým než budovu prerobí na improvizovanú strelnicu, sa do školy dostane partia mladých zväzákov. Na ich smolu zatiaľ nenakazených. Musia sa vysporiadať so svorkou spolužiakov premenených na krvilačné príšery a s fanatickým komunistom, rozhodnutým vystrieľať všetko, čo sa pohybuje na dvoch nohách.

Žáner: horor / komédia
Minutáž: 94 minút
Krajina: Slovensko
Rok: 2014
Prístupnosť: MP 18


Dátum a čas: 11.9. o 19:19

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk