magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Deti budú navrhovať modely a šperky
@ Kultúra -> Podujatia      Oct 01 2014 - 15:47 GMT

K13 – Košické kultúrne centrá v spolupráci s modelingovou agentúrou Unique One Praha ponúkajú možnosť deťom vo veku 7 až 14 rokov zapojiť sa do projektu KOŠICE FASHION WEEK 2014, konkrétne FASHION KID LAB 2014. Košice Fashion Week je módny projekt v Košiciach, ktorý sa bude konať od 20. do 26. októbra v Kasárňach/Kulturparku. Jeho cieľom je prezentovať súčasný módny dizajn. Projekt FASHION KID LAB je zameraný na podporu detskej kreativity. Jeho zámerom je, aby deti odprezentovali svoje práce, tvorbu aj proces výroby počas podujatia KOŠICE FASHION WEEK 2014. Showroomy detskej kreativity budú v pavilónoch FOXTROT a ECHO.

Úvodné stretnutie s deťmi, ktoré sa chcú zapojiť do workshopov, sa uskutoční 2. októbra o 16:30 hod. v pavilóne FOXTROT. Detskí účastníci môžu byť z výtvarných krúžkov, talentovaní školáci či dievčatá a chlapci, ktorých baví niečo vymýšľať. Dostanú možnosť podieľať sa na jedinečnom projekte, nahliadnuť do zákulisia príprav FASHION WEEK-u a ich škola alebo krúžok sa stanú oficiálnym partnerom FASHION KID LAB-u. Deti získajú praktické skúsenosti z rôznych oblastí módy a dizajnu, výrobných procesov v reklamných agentúrach a pod. Dostanú možnosť prezentovať svoje práce na prehliadkovom móle a v rámci showroomov detskej kreativity v areáli Kasární/Kulturparku a Kunsthalle/Hale umenia.
 
Od 2. do 19. októbra budú pavilóny FOXTROT a ECHO slúžiť ako dielne pre umelcov a deti, ktoré dostanú príležitosť spolupracovať so svetovým módnym návrhárom Marcelom Holubcom a módnou expertkou, riaditeľkou Prague Fashion Weekendu, Olo Køížovou. Detskí módni návrhári dostanú ako odmenu voľné vstupenky na detské akcie organizované v Kasárňach/Kulturparku a rôzne iné výhody.
 
Talentované deti môžu do FASHION KID LAB-u prihlásiť rodičia alebo učitelia, ktorí sú na workshopoch rovnako vítaní. Všetky pomôcky, ktoré budú pri svojej práci potrebovať, sú pripravené, takže nemusia so sebou nič nosiť. Postarané je aj o občerstvenie. Po rozdelení do dvoch skupín začnú mladí návrhári kresliť prvé nápady pod dohľadom umelcov a lektorov a dostanú aj domácu úlohu. Budú navrhovať strihy a dizajn, naučia sa šiť, osvoja si rôzne techniky výroby. K dispozícii budú mať dva pavilóny, ktoré budú slúžiť ako "laboratória" a dielne. Deti si ich upravia podľa vlastných predstáv. Počas podujatia Kosice Fashion Week budú sprístupnené verejnosti. Mladí návrhári a dizajnéri budú prezentovať návštevníkom priestor, ktorý si sami vytvorili, modely, ktoré si sami navrhli a ušili a šperky, ktoré si sami vyrobili.
 
Každý absolvent workshoopu dostane VIP kartu na Fashion Week, zažije zákulisie veľkých prehliadok a môže sa aj aktívne zapojiť do príprav. Navyše môže vystaviť svoje doterajšie práce v priestoroch Kasární/Kulturparku. A ešte jeden bonus navyše. Dňa 23. októbra svetoznámy módny návrhár Marcel Holubec vytvorí s deťmi jedinečné šaty z papiera.
 
Módna show v Kunsthalle/Hale umenia je naplánovaná na 27. októbra. Bude to autorská prehliadka Fashion Kid Lab-u, na ktorej návštevníci uvidia všetko, čo deti vytvorili, vrátane modelu od Marcela Holubca. V dopoludňajších hodinách bude prehliadka pre školy a podvečer pre širokú verejnosť.
 
Kontaktná osoba: Tatiana Kozejová, kontakt: tatiana.kozejova@k13.sk

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk