magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Spomienka na Jozefa Haščáka
@ Kultúra -> Výtvarné umenie      Nov 25 2014 - 12:47 GMT

VÝCHODOSLOVENSKÁ GALÉRIA V KOŠICIACH a GALÉRIA UMELCOV SPIŠA V SPIŠSKEJ NOVEJ VSI – kultúrne zariadenia Košického samosprávneho kraja pozývajú na vernisáž reprízy spomienkovej výstavy HOMMAGE / ALBUM TO JOZEF HAŠČÁK vo štvrtok, 27. novembra 2014 o 18.00  vo Východoslovenskej galérii na Hlavnej ulici č. 47 v Košiciach. Výstava bude sprístupnená do 5. januára 2015.

Album z diel 40 slovenských výtvarníkov, venovaných pamiatke Jozefa Haščáka a diela autora zo súkromnej zbierky. Cieľom albumu nie je prezentovať esteticky a umelecky výnimočné diela, ale skice – spomienky: každá práca je odpoveďou na adresnú výzvu a je rýdzo osobným darom každého výtvarníka. Súčasťou výstavy sú aj doteraz neprezentované autorské sieťotlače Jozefa Haščáka  zo súkromnej zbierky, ktoré tvoria podstatnú časť projektu a krátky spomienkový film.

Iniciátori projektu: Adam Szentpétery, Pavol Rozložník, Mária Ištvanová

 

___

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk