magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Jazz s Luxemburska
@ Kultúra -> Koncerty      Dec 17 2014 - 09:39 GMT

Za jazzom sa v sobotu / 20.12./ o 18. hod. môžete vybrať do Kasární Kulturpark. Michel Reis, klavír, Marc Demuth, basa a Paul Wiltgen, bubny, v súčasnosti patria medzi najznámejších a najrýchlejšie napredujúcich jazzových hudobníkov v Luxembursku. Počas stredoškolského štúdia v roku 1998 založilo toto trio skupinu REIS-DEMUTH-WILTGEN, s ktorou v priebehu nasledujúcich rokov pravidelne absolvovali vystúpenia po celom Luxembursku. Táto formácia sa opätovne zjednotila v roku 2011, obohatená o nové skúsenosti a nové skladby každého z členov. Piesne pre kapelu skladá každý z tria, pričom cieľom je vytvárať novú a progresívnu hudbu, ktorá je do značnej miery ovplyvnená modernou hudbou a speváckym/skladateľským žánrom, avšak tak, aby grom i naďalej ostal moderný jazz.

REIS-DEMUTH-WILTGEN je súčasťou dynamicky sa rozvíjajúcej jazzovej scény v Luxembursku. Mnoho rokov hrali hudobníci ako Michel Pilz, Ernie Hammes a Roby Glod prím na svetovej scéne. No luxemburská jazzová scéna posúva svoje hranice, prinášajúc do popredia podmanivých mladých umelcov ako je Pascal Schumacher alebo Maxime Bender. REIS-DEMUTH-WILTGEN sú úzko spätí so svojou rodnou krajinou a patria medzi takýchto vynárajúcich sa talentovaných umelcov, ktorí majú vďaka nadobudnutým skúsenostiam, ochote učiť sa a reflexii, otvorenú myseľ a horlivosť predstaviť svoje hudobné dielo svetovej verejnosti. So svojím európskym štýlom melodickej kompozície, položenej do takmer americky znejúcej rytmickej sekcie, vzrušujúcej a dynamickej, no zároveň územčistej a ustálenej, REIS-DEMUTH-WILTGEN spájajú rozmanitosť súčasného jazzu a ležérnu Európu.

Trio vydalo svoj prvý album s názvom “REIS DEMUTH WILTGEN” s LABORIE JAZZ (Francúzsko) v roku 2013. Druhé vydanie je naplánované na jeseň roku 2015.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk