magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V ŠD menej premiér
@ Kultúra -> Divadlo      Jan 20 2015 - 11:00 GMT

Štyri premiérové tituly ponúkne Štátne divadlo Košice v druhej polovici sezóny 2014/2015 svojim divákom. Oproti pôvodným zámerom sa počet premiér znížil o dva tituly. Premiéry jedného baletného a jedného operného titulu boli posunuté na neskorší termín.

Vo všetkých inštitúciách v zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva kultúry bol krátený rozpočet. V praxi to znamená, že výpadok finančných prostriedkov je v takom objeme, že divadlo nie je schopné z vlastných prostriedkov pripravovať všetky naplánované premiéry a preto dochádza aj k posunu termínov. Zatiaľ máme z minuloročného rozpočtu, z príjmov z kultúrnych poukazov a z projektov, ktoré už boli rozbehnuté v minulom roku, garantované premiéry do apríla. Ostatné premiéry sme posunuli a musíme čakať na schválenie financovania prioritných projektov, ktoré ministerstvo dáva na ďalšiu tvorbu," hovorí riaditeľ divadla Peter Himič.

V praxi to znamená, že okrem opernej rozprávky Popoluška, pripraví divadlo v najbližších mesiacoch tieto tituly: v druhej polovici februára bude mať na Malej scéne premiéru hra Arnošta Goldflama Doma u Hitlerovcov: Historky z kuchyne.

Pokračovanie: http://www.sdke.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=1225%3Amenej-premier-ako-zvyajne&lang=sk

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk