magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Do Tabačky na KATARZIU
@ Kultúra -> Koncerty      Feb 19 2015 - 12:09 GMT

Tabačka KulturFabrik pozýva 20.02. o 21. hodine na koncert KATARZIE. Katarzia je Katarína Kubošiová, autorka skladieb a textov, ktoré spieva a hrá na gitare. Jej skladby v priebehu jedného roka raketovou rýchlosťou oslovili tisíce poslucháčov, získala si kritikov a veľký záujem slovenských a českých klubov a festivalov o jej koncerty.

Za CD Generácia Y získala dve nominácie v oceneniach Rádia_FM Raidohead_Awards v kategórii Nováčik roka a World Music. No Katarzia ide ďalej, počas dvojmesačného života v Lisabone prináša domov nové skladby, ktoré zatiaľ máte možnosť počuť jedine na živých koncertoch.

Katarzia zvábila divákov svojim svojským prejavom, novátorským frázovaním, odlišným spôsobom kompozícií na gitare a predovšetkým brisknými textami, ktoré odzrkadľujú pohľad mladej ženy na súčasný svet. V apríli 2014 vypredala pražský Jazz dock, veľký úspech zožala aj na tohtoročnom festivale Pohoda. Vyrástla v Nitre, v roku 2014/15 dokončuje posledný ročník filmovej scenáristiky a dramaturgie na VŠMU, žije v Bratislave.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk