magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Staromestské veľkonočné trhy 2015
@ Aktuálne -> Rôzne      Mar 26 2015 - 14:09 GMT

Pripravte sa na Veľkú Noc a navštívte aj tento rok Staromestské veľkonočné trhy.23.3.2015 Košice. Stalo sa tradíciou, že Mestská časť Košice-Staré Mesto v čase pred sviatkami Veľkej noci, organizuje na svojom trhovisku Dominikánske námestie Staromestské veľkonočné trhy. Srdečne Vás preto pozývame v dňoch 27.3.-28.3.2015 na trhovisko Dominikánske námestie. Otvorenie trhov sa uskutoční v piatok 27.3.2015 o 10.00 na Dominikánskom námestí za prítomnosti staromestského starostu Ľubomíra Gregu a obohatené bude kultúrnym programom. Repertoárom piesní privíta návštevníkov Ssk Malina, po nej sa predstavia deti zo staromestských materských škôl. Deti z Hrnčiarskej predvedú Jarné hry a tance, škôlka Park Angelinum ponúkne program Dedinka malá pod horami, deti zo Zádielskej prinesú Fašiangový darček, deti z Tatranskej zatancujú tradičnú Karičku a Vareškový a pridajú aj moderný tanec.

Veľkonočné trhy sú príležitostné trhy, pre ktoré platí osobitný trhový poriadok.Predajcovia na týchto trhoch budú ponúkať hlavne tovar s veľkonočnou tematikou, ako sú kraslice, výšivky, prútený tovar, košíky, korbáče, výrobky z dreva, varešky, pastierske riady, drevené hračky a keramiku. Rezbári, tkáči aj iní ľudoví remeselníci budú prezentovať svoje práce. Z potravinárskych tovarov budú v ponuke medovníky, med a včelie produkty, vajíčka, výrobky z mlieka, ovčie syry, ovocie a zelenina. Jednoducho povedané, všetko to, čo nemá chýbať na veľkonočnom stole. Predajný sortiment doplnia ručne vyrábané šperky a maľovaný textil. V prípade pekného počasia sa deti potešia pri košiariku s ovečkami.Pozývame všetkých Košičanov aj návštevníkov zo širokého okolia, navštívte trhovisko na Dominikánskom námestí v dňoch 27.3.-28.3.2015 a spojte príjemné s užitočným. Trhovisko je otvorené počas trhov od 8.00 do.16.00 hod.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606