magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

S falošnými receptami na onkologické lieky v Trebišove neuspeli
@ Aktuálne -> Rôzne      Apr 10 2015 - 07:28 GMT

Slovenskom v posledných dňoch otriasla kauza falošných receptov na onkologické lieky, ktorej sa nevyhol ani najvýchodnejší kút Slovenska – okres Trebišov.

Koncom marca „falošní pacienti“ navštívili minimálne štyri lekárne v okrese Trebišov, pričom predložili falošné lekárske predpisy vystavené jednou z bratislavských nemocníc na rôzne osoby z Trebišovského okresu. Záujem podvodníkov bol hlavne o liečivá zn. ZYVOXID, 600 mg, tbl a EXJADE tbl dsp 28x500 mg. Nakoľko v danom prípade ide o drahé lieky, ktoré sa v lekárňach skladujú iba minimálne, podvodníci po predložení receptov museli čakať na ich dodanie do lekární. Vďaka vyhodnoteniu a predvídavosti situácie mali trebišovskí policajti už jednotlivé lekárne „pod palcom“.

V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove začal trestné stíhanie pre zločin podvodu a trebišovskí muži zákona už čakali na príchod falošného onkologického pacienta. Začiatkom minulého týždňa (31.3.2015) dopoludnia sa ich predvídavosť vyplatila, keď do jednej z lekární prišiel pre lieky 33-ročný Vladimír z Malaciek, ktorý mal pri sebe aj falošný zdravotný preukaz na osobu z Trebišovského okresu. Polícia podozrivého muža na mieste zadržala. Na základe doposiaľ vykonaného vyšetrovania vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Trebišove zo zločinu podvodu a v dvoch prípadoch zo zločinu podvodu spáchaného v štádiu pokusu 33-ročného muža obvinil. Zároveň vyšetrovateľ PZ podal podnet prokurátorovi na spracovanie návrhu na vzatie obvineného muža do väzby, s ktorým sa sudca Okresného súdu v Trebišove stotožnil. Za tento skutok obvinenému mužovi, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov. V prípade, ak by si podozrivý uvedené liečivá z lekární odniesol, spôsobil by tak prevádzkovateľom jednotlivých lekární celkovú škodu vo výške 1950,76 €.

V súvislosti s vyšetrovanými prípadmi polícia žiada občanov o pomoc pri pátraní po osobe Štefan GAJDOŠ, nar. 28.3.1980, bytom Senica (toto v prílohe), ktorý sa v mieste trvalého pobytu nezdržiava, resp. jeho pobyt polícii nie je známy a  v uvedených prípadoch je podozrivý ako spolupáchateľ.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606