magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Dnes začína jubilejná 60. Košická hudobná jar
@ Kultúra -> Koncerty      Apr 15 2015 - 14:47 GMT

Hudobné a výtvarné umenie sa vyjadrujú rozdielnym jazykom, napriek tomu ich spája rovnaký výsledok – umelecké dielo. Aj preto sa dnes večer stretnú v košickom Dome umenia fenomenálny francúzsko-americký klavirista Eugen Indjic a slovenský výtvarník Vladimír Kadera.

GRAND OPENING

Abstrakcia, štrukturálna a figurálna maľba, so zameraním na človeka, jeho dušu, pocity a prejavy. To všetko nájdete v obrazoch Vladimíra Kaderu (1952). Sú sondou do vnútra človeka, najmä ženy. Mimochodom, dielo s názvom Výšky a vzdialenosti je predlohou plagátu tohtotočnej KHJ. Vernisáž výstavy, ktorá bude návštevníkom prístupná počas celého festivalu, je dnes o 17. hodine.

Oficiálne otvorenie 60. ročníka KHJ bude patriť svetovej špičke spomedzi klaviristov Eugenovi Indjicovi (1947). Fenomenálny klavirista koncertuje už od svojich 9 rokov a počas svojej kariéry spolupracoval s najlepšími svetovými umelcami. Počas svojej bohatej umeleckej kariéry spolupracoval s celým radom významných orchestrov v Amerike, v Európe a Ázii.

Jeho recitál z diel W. A. Mozarta, L. van Beethovena a F. Chopina (začiatok dnes o 18. hodine) v komornej atmosfére poslucháčom priblíži tri rozdielne poetiky sólovej klavírnej hry využívajúcej dispozície vynikajúceho koncertného krídla Steinway & Sons Štátnej filharmónie Košice.

SPOMIENKA

Interpretačné majstrovstvo umelca par excellence Eugena Indjica spolu so Štátnou filharmóniou Košice si poslucháči budú mať možnosť vychutnať aj zajtra na otváracom symfonickom koncerte 60. Košickej hudobnej jari (Dom umenia, 19. hod).

pokračovanie:http://www.kosicednes.sk/dnes-vypukne-hudobna-jar/

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk