magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Nedeľu venujú na detskej železnici mamkám
@ Kultúra -> Podujatia      May 08 2015 - 11:33 GMT

Mama, poď sa hrať. Pod týmto názvom oslávia v nedeľu Deň matiek na Košickej detskej historickej železnici. Všetky mamky v sprievode svojich ratolestí sa v nedeľu 10. mája odvezú vláčikom za zvýhodnené cestovné. Na stanici Alpinka naviac pripravili od 9:30 hod. aj milý program.

Mamky sú naše verné cestujúce, aj preto ich počas sviatku odvezieme symbolicky za detský cestovný lístok. Stačí prísť v sprievode svojich detí,“ pozýva na špeciálne jazdy ¼ubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica Košice.

Na konečnej stanici Alpinka bude od 9:30 do 16:00 pripravený zábavno-súťažný program pre rodiny s deťmi. „Cestujúci si budú môcť vyskúšať hod gumákou, či podkovou, skákanie vo vreci i streľbu z praku. Dôležitá bude nie rýchlosť, ale presnosť. U včelára si vyrobia sviečku a v piesku môžu nájsť vzácne kamene. Mamičky a deti skrášlime maľovaním na tvár a líčením. Nebudú chýbať ani zvieratká, ktoré si budú môcť deti aj pohladkať,“ prezradila spoluorganizátorka Mirka z MIMI farmy.

Košická detská historická železnica si v tomto roku pripomína okrúhle jubileum 60 rokov. Aj preto pre verejnosť pripravuje počas sezóny 60 rôznych podujatí. Okrem Dňa mamiek sa v máji môžete ešte tešiť  na Deň dobrovoľníkov (16.5.) a špeciálnu retro-jazdu v rámci Noci múzeí (16.5.). No a 23. mája vyrazí detská železnica svojím normálne-rozchodným vagónom do Spišského Podhradia na Spišský Jeruzalem.

OZ Detská železnica od roku 2012 v spolupráci s Mestom Košice zabezpečuje dopravu na unikátnej úzkorozchodnej trati Košickej detskej historickej železnice. Pioniersku železnicu vybudovali v rokoch 1955 – 1956 a dnes je jednou z najväčších atrakcií mesta. Rušne, vagóny a časť koľajiska sú zapísané v Ústrednom zozname kultúrnych pamiatok SR. Detská železnica patrí s takmer 40 000 návštevníkmi ročne k najznámejším atrakciám v širokom okolí. Združenie sa od roku 2012 stará o všetky rušne a osobné vozne, ktoré k Detskej železnici prináležia. Medzi nimi aj 131-ročného parného rušňa „Katka“, ktorý je najstarším prevádzkovaným rušňom vo Višegrádskom regióne a je symbolom železničky. OZ DŽK od svojho vzniku opravilo a zachránilo pred skazou všetky vagóny a jeden motorový rušeň. Viac na www.detskazeleznica.sk

Objednávky na: kezeleznica@gmail.com  alebo tel.: +421 905 496 426

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk