magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Leto v parku je tu
@ Kultúra -> Podujatia      Jul 16 2015 - 12:35 GMT

Tradičný a obľúbený košický mestský festival Leto v parku je opäť tu. Už na budúci týždeň, v piatok 24. júla, ho odštartuje v Kasárňach/Kulturparku živelná roztancovaná balkánska kapela Dubioza kolektiv z Bosny spolu s domácou elektro-indie-popovou kapelou Puding pani Elvisovej. Vznikla pred 20-timi rokmi práve v Košiciach a oslávi to najlepším možným spôsobom - predstavením najnovšieho CD Tektonická platňa.
 
Podľa koordinátora festivalu Daniela Franka nabral tento žánrovo pestrý festival už celomestský rozmer, ale kvôli atmosfére a priestorovým možnostiam sa prevažne koncentruje do parkového „kasárenského“ areálu. V prípade nepriaznivého počasia sa môžu niektoré aktivity presunúť do interiérov. Festival využije aj Kunsthalle/Halu umenia, kde sa 28. augusta uskutoční záverečný koncert Milana Lasicu s orchestromBratislava Hot Serenaders.
 
Ani tento rok nebude na Lete v parku chýbať hviezdne meno. Dramaturgom sa podarilo dohodnúť vystúpenie jednej z najpopulárnejších francúzskych speváčok na svete, živelnej a prirodzenej ZAZ. Jej hudbu, vychádzajúcu zo zmesi jazzu a soulu, blues i šansónu, si budú môcť festivaloví návštevníci vypočuť na koncerte v otvorenom priestore v nedeľu, 9. augusta. To, že o jej vystúpenie je záujem, svedčí už vyše 1200 predaných vstupeniek. Aj preto koncert organizátori presunuli z parku na „biele“ námestie pred Kasárňami/Kulturparkom. Pre návštevníkov koncertu ZAZ je dobré vedieť, že sa vonku uskutoční aj v prípade dažďa.
 
Okrem spomínaných najvýraznejších headlinerov, návštevníkov môžu 21. augusta potešiť aj menšie koncerty mladých kapiel ako Fresh Out of The Bus, Frequency čiMartina Javor. Z oblasti vážnej hudby bude 15. augusta klavírny koncert Jordany Palovičovej a 1. augusta džezové vystúpenie Lucie Lužinskej.
 
Na festivale nemôžu chýbať divadelné vystúpenia. Impovizujúce Tri tvorivé tvory z Bratislavy si v Košiciach už našli svojich fanúšikov, ktorí sa na nich môžu tešiť 2. augusta. Z hlavného mesta dorazí 16. augusta Ateliér Babylon s rodinnou autorskou komédiou Kam chodí Oscar Wilde na večeru a rožňavské divadlo Actores ponúkne 23. augusta pre deti hru Pipi Dlhá Pančucha a večer dospelým špionážnu krimikomédiu na motívy slávneho filmu Alfréda Hitchcocka 39 stupňov.
 
V pestro žánrovom festivalovom mixe si podľa Daniela Franka má šancu nájsť to svoje každý: „Okrem koncertov sme totiž pripravili aj rôznorodé aktivity od kvízov, cez filmy, až po detské programy a rozprávky.“ Čoraz obľúbenejšie sú detské Summer Kidlaby, ktoré nielen v Kasárňach/Kulturparku, ale aj na sídliskách vo výmeníkoch SPOTs ponúkajú rôznorodé aktivity.
 
Viac o programe Leto v parku 2015 nájdete na www.k13.sk

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk