magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košičania budúce leto už na Červenej hviezde!
@ Aktuálne -> Rôzne      Aug 20 2015 - 05:02 GMT

Mesto Košice včera odovzdalo víťazovi verejnej súťaže stavenisko – bývalé kúpalisko Červená hviezda. Začala jeho obnova, mesto ušetrilo verejným obstarávaním Košičanom takmer milión eur.

Pamätníci a fanúšikovia Národnej kultúrnej pamiatky, vychýreného a veľmi obľúbeného bývalého kúpaliska Červená hviezda (ČH), majú dôvod na radosť. Mesto Košice ako investor jeho obnovy, odovzdalo dnes areál ČH  výhercovi verejnej súťaže na zhotoviteľa stavby, združeniu Inžinierske stavby a. s. Košice -Berndorf Bäderbau SK s.r.o. Košice. Konzorcium tým prevzalo za celé kúpalisko plnú zodpovednosť.

Zmluvu o dielo uzavreli Objednávateľ (Mesto Košice) a Zhotoviteľ (Inžinierske stavby a. s., Košice - Berndorf Bäderbau SK s.r.o.) dňa 18. 8. 2015, účinnosť nadobudla včera (19.8. 2015), otvorenie kúpaliska pre verejnosť sa predpokladá v letnej sezóne 2016..

Zhotoviteľ diela sa zmluvne zaviazal, že stavbu „Obnova mestského kúpaliska, Staničné námestie 5, Košice“ zrealizuje za  3 928 242,98 Eura, dokončí a odovzdá ju najneskôr do 31. 5. 2016. Keďže rozpočtové náklady na rekonštrukciu ČH boli podľa  realizačnej projektovej dokumentácie predpokladané  vo výške  4 919 660,78 Eura, Mesto Košice ušetrí na obnove takmer milión Eur. V rozpočte mesta na rok 2015 je k dispozícii mestským zastupiteľstvom schválená čiastka 2,8 milióna Eur, zvyšok sumy bude prefinancovaný  v budúcom roku.

Hlavným cieľom rekonštrukcie je predovšetkým zachovanie autentickosti jestvujúcich objektov významnej národnej kultúrnej pamiatky. Obnovené budú pôvodné šatne, prevádzková budova, bazény pre plavcov i neplavcov, detský bazén, navyše pribudne vodnopólový bazén a rôzne herné prvky v rámci oddychovo – relaxačnej časti areálu kúpaliska. Nový bazén bude slúžiť nielen na vodnopólové zápasy, či plavecké súťaže, ale aj pre širokú  verejnosť.

Potreba vybudovania nového vodnopólového bazéna vyplynula z hydrogeologického a inžinierskogeologického  prieskumu, ktorý ukázal, že nie je možné zasahovať do už existujúceho pôvodného plaveckého bazéna. Realizáciou predpokladaných zmien by totiž mohlo dôjsť k jeho celkovému  znehodnoteniu, deštrukcii, nevratným škodám na tejto národnej kultúrnej pamiatke, a k znehodnoteniu celkových hodnotových prvkov.

Som nesmierne rád, že sme sa výrazne posunuli k návratu legendárneho kúpaliska Verím, že to bude vo veľkom štýle a užijú si ho nielen pamätníci, ale aj mládež a deti, pre ktoré bude zrekonštruované legendárne kúpalisko

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606