magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Juraj Hegyesy – Nová retrospektíva
@ Kultúra -> Výtvarné umenie      Aug 25 2015 - 12:27 GMT

Aktuálnu tvorbu známeho košického výtvarníka Júliusa Hegyesyho predstaví výstava s názvom „Nová retrospektíva“, ktorú môžete zhliadnuť už tento štvrtok 27. augusta 2015 v Kasárňach Kulturpark v priestoroch budovy Bravo, Kukučínova 2, Košice.

Kolekcia Hegyesyho diel pozostáva už tradične z výberu jeho kresieb, grafík a malieb, no podľa kurátorky výstavy Zuzany Uhrinovej Hegyesyovej pôjde o menej tradičný pohľad na tvorbu autora, ktorý je aj vo svojom pokročilom veku stále činorodý. Fenomén krajiny alebo ženského tela je v podaní Hegyesyho zakaždým novým zážitkom, ktorý nás presvedčí o nadčasovosti týchto tém.

Hoci Július Hegyesy patrí skôr ku generácii výtvarníkov „vyškolených“ košickou modernou, stále rezonuje v stredoeurópskom kultúrnom prostredí a určite má čo povedať aj mladšiemu publiku.

Organizátor podujatia, vydavateľstvo Dive Buki vás spoločne s autorom pozývajú na vernisáž výstavy, ktorá sa uskutoční už tento štvrtok, 27. augusta 2015 o 18:00 hod. Výstava „Nová retrospektíva“ bude v priestoroch Kasární Kulturpark sprístupnená do 17. septembra 2015. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk