magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Aj s hudbou nezabudnuteľného P. Hapku
@ Kultúra -> Koncerty      Sep 24 2015 - 11:01 GMT

Pred otvorením 47. koncertnej sezóny Štátna filharmónia ponúka na dnešný večer /24.09/ o 19. hod. zaujímavý zážitok z mimoriadneho koncertu.  Projekt BATHORY nadväzuje na populárne koncerty filmovej hudby, ktoré v minulých sezónach prekonali všetky očakávania. Priaznivcom tohto žánru prinášame originálne prepojenie česko-slovenskej kinematografie, ktorú tvorí výber filmov z produkcie Jakubisko Film.

Pod taktovkou charizmatického Leoša Svárovského zaznejú aj melódie z obľúbených snímkov Perinbaba a Tisícročná včela. Autorom hudby k týmto filmom je nezabudnuteľný Petr Hapka, ktorý sa preslávil nielen ako autor slávnych hitov Hany Hegerovej, Lucie Bílej a iných, ale aj ako skvelý skladateľ filmovej hudby, z ktorej ukážky ponúka mimoriadny koncert v Dome umenia. Z domácej filmovej tvorby zaznie aj ukážka z českého filmu Post Coitum, ktorej autorom je slovenský gitarista, skladateľ a producent Andrej Turok. Vrcholom večera bude premiérové koncertné uvedenie hudby z filmu Bathory na európskom kontinente, a to za osobnej účasti režiséra Juraja Jakubiska. Spolu s ním naše pozvanie prijala aj herečka a producentka Deana Horváthová-Jakubisková. Medzinárodný koprodukčný film, ktorý vzbudil množstvo polemík a diskusií, svojho času lámal rekord v návštevnosti slovenských kín. Hudbu k príbehu o kontroverznej čachtickej pani skomponoval hudobný skladateľ Jan Jirásek, z ktorého tvorby zaznie aj hudba k filmu Kytice, ocenená Českým levom (2000). Jan Jirásek bude tretím hosťom tohto nezabudnuteľného večera.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk