magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pozvánka na Polievkový festival
@ Aktuálne -> Rôzne      Oct 09 2015 - 07:00 GMT

Polievkový festival, ktorý sa uskutoční už túto sobotu od 14:30 hod. v areáli Kasární/Kulturparku prinesie opäť mix chutí. Receptom kraľuje jesenná tekvica hokaido, no návštevníci sa môžu tešiť i na mnohé netradičné chute. Vizuálne príťažlivá bude určite ružová polievka s cviklou či zelená krémová špenátová. V ponukovom lístku nechýb a ani vždy obľúbený boršč, fazuľová polievka s údeným mäskom či tradičná domáca kapustnica. Polievky bude variť vyše tridsať komunít a menšín z Košíc. Rôznorodosťou svojich kuchýň chcú poukázať na rozmanitosť metropoly východu a vyzvať ľudí k tolerancii a vzájomnému dialógu.

Medzi stálych účastníkov Polievkového festivalu patrí Francúzska aliancia Košice, ktorá so svojimi krémovými polievkami vyhrala už nejednu cennú lyžicu. Pre milovníkov pikantných chutí bude pripravená chilli polievka s receptom priamo z Kentucky. Okrem amerických korenín do nej patrí aj káva a mleté hovädzie mäso.Poľská komunita zas uvarí výbornú hlivovú podávanús pučenými zemiakmi a Ivica Efremov z Macedónska teľaciu Čorbu so zeleninou.

. „Svoje kuchárske umenie predvedú aj Mladí Košičania, Novinári, Študenti stavebnej fakulty, Budúce ekonómky alebo SuperSoup team - komunita učiteľov, detí a rodičov okolo malej základnej školy v Košiciach, ktorá navarí Strakatú mačku vo vreci. Súťažiť bude taktiež tím Alezároveň, nazvaný spontánne odvodením od priezvisk súťažiacich. Tento rok sa na Polievkáč prihlásili aj tri tímy študentov zapojených do programu Erazmus. Prezentovať budú Turecko, Francúzsko a Portugalsko,“ vysvetľuje Renáta Zolnaiová z komunikačného oddelenia SPOTs, ktoré festival zastrešuje.

Okrem bohatého jedálneho lístka si organizátori pripravili aj pestrý sprievodný program. Od 14:00 do 15:00 hod. bude prebiehať Vedecký brloh na tému Mágia v kuchyni. Pozvané sú naň všetky deti, ktoré sa chcú naučiť čarovať s ingredienciami, koreninami a kuchynskými pomôckami. O zážitok sa postará aj kuchárska show šéfkuchára Jozefa Hromjaka a košická tanečná skupina Kamikadze Crew s b-boyngovým vystúpením.

„Festival otvorí o 14:15 hod. reggae v podaní kapely Mango Molas s hudbou inšpirovanou najmä afrokubánskou a brazílskou hudbou. O 15:30 hod. ich vystrieda zahraničný Krakow street band. Skupinu,ktorá hráva najradšej na hlavnom námestí Krakova a v jeho bočných uličkách, tvorí osem profesionálnychhudobníkov, pričom každý z nich je členom viacerých kapiel a projektov. Po oficiálnom programe sa súťažiace tímy odprezentujú hudbou, tancom a spevom na vedľajšom stagei,“dopĺňa Renáta Zolnaiová.

Novinkou festivalu je množstvo praktických suvenírov, ako varešky, misky či magnetky s receptami. Vstup na Polievkáč je bezplatný, konzumné v hodnote 3 € pokryje ochutnávku piatich ľubovoľných druhov polievok.Predaj lístkov sa začína o 13:30 hod. Vyhodnotenie ankety o najlepšiu polievku a odovzdávanie zlatej,striebornej a bronzovej lyžice je naplánované na 16:15 hod.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606