magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Konferencia o röntgenových lúčoch v bunkovom zobrazovaní
@ Aktuálne -> Medicína      Nov 04 2015 - 12:59 GMT

Konferencia je jedným z hlavných podujatí v rámci projektu CELIM (Fostering Excellence in Multiscale Cell Imaging), financovaného zo 7. rámcového programu Európskeho spoločenstva pre výskum, technický rozvoj a demonštračné činnosti (7RP). Zámerom štvordňového stretnutia (3. – 6. 11. 2015 ), ktoré sa koná vo Vysokých Tatrách, je predstaviť svetových odborníkov z oblasti zobrazovania biologických a medicínskych objektov s vysokým rozlíšením, so zvláštnym dôrazom na X – ray (röntgenové lúče) techniky a architektúru DNA slovenskej bioimaging komunite.

Hlavnými témami sú prístroje a metódy na báze röntgenu, vhodnosť biologických vzoriek a ich možnosti prípravy pre budúce XFEL experimenty. Na konferencií budú prezentované praktické ukážky prvých meraní slovenských vzoriek na synchrotrónoch a využitie simulácií pre potreby zobrazovania.

Hlavným cieľom konferencie je oboznámenie slovenskej bioimaging komunity s aktuálnym  stavom v danej oblasti, ako aj poskytnutie praktických  vedomostí, ako využiť potenciál röntgenovských laserov pre potreby biomedicínskeho zobrazovania.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk