magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Koncert plný romantiky v Múzeu V. Löfflera
@ Kultúra -> Koncerty      Nov 11 2015 - 11:36 GMT

Večer ruskej romance pripravilo na 18. 11. o17. 00 hod. Múzeum Vojtecha Löfflera, Alžbetina 20, Košice

Program:

M.I.Glinka - Ja pomňu čudnoje mgnovenije

N.Rimskij - Korsakov- O čom v tiši nočej

N.Rimskij - Korsakov- Redejet oblakov letučaja grjada

N.Rimskij-Korsakov - Oktava

P.I.Čajkovskij - Meditácia

P.I.Čajkovskij - Za čem

P.I.Čajovskij - Sreď šumnogo bala

P.I.Čajkovskij - V etu lunnuju noč

P.I.Čajkovskij – Pieseň bez slov

P.I.Čajkovskij - Rostvoril ja okno

P.I.Čajkovskij - Pervoje svidanije

S.Rachmaninov - Pokinem milaja

S.Rachmaninov - Ja opjať odinok

S.Rachmaninov - Vokaliz

S.Rachmaninov - Vsjo otňal u meňa

S.Rachmaninov - Noč pečaľna

S.Rachmaninov - Son

S.Rachmaninov - Ne poj krasavica pri mne


Účinkujú:

 

Igor Kucer - tenor

 

Jozef Bikár - husle

 

Dagmar Duždová – klavír

 

Igor Kucer (tenor)

Igor Kucer - študoval husle na konzervatóriu v Košiciach a VŠMU v Bratislave. V Kyjeve úspešne absolvoval AMU P. I. Čajkovského v obore operný a komorný spev, kde počas štúdia pôsobil ako sólista divadla P. I. Čajkovského. V danom čase pod vedením popredných dirigentov stvárnil úlohy Lenskeho z opery Eugen Onegin, grófa Almavivu z opery Barbier zo Sevilly, Alfreda z operety Netopier atď. Ako sólista sa predstavil v Národnom divadle v Brne v úlohe Pierra Bezuchova v opere Vojna a mier S. Prokofieva a v opere W. A. Mozarta Idomeneo, kde stvárnil titulnú postavu Idomenea. So Štátnou operou Praha ho spája spolupráca pri projekte realizácie opery Traviata, kde sa predstavil v úlohe Alfreda. V Štátnom divadle v Košiciach sa ako sólista uviedol v opere G. Rossini - Barbier zo Sevilly /Almaviva/, W. A. Mozart - Čarovná flauta /Tamino/ a W. A. Mozart - Don Giovanni /Don Ottavio/. Pravidelne spolupracuje s Kyjevskou filharmóniou, Symfonickým orchestrom rozhlasu a televízie v Moskve, Košickou filharmóniou, komorným orchestrom Virtuosi di Praga a orchestrom Štátnej opery v Budapešti/ Failoni orchestra/,s ktorým absolvoval turné po Mexiku v projekte 3 Tenors. Taktiež ho viaže spolupráca so 100 členným cigánskym orchestrom z Budapešti, s ktorým sa predstavil v Steel aréne v Košiciach. V zahraničí hosťoval v Japonsku, Mexiku, Rusku, Poľsku, Maďarsku, Taliansku, Českej republike, Ukrajine, atď.)

 

Jozef Bikár (husle)

Pochádza z hudobníckej rodiny. Po maturitných skúškach na Konzervatóriu v Košiciach pokračoval v štúdiu na VŠMU v Bratislave u známeho ruského huslistu a pedagóga A. Jablokova. Ešte počas štúdia sa zúčastňoval rôznych majstrovských  kurzov napr. A. Arenkow, O. Marthy Rosso, atd. Po štúdiách v Bratislave pokračoval na známej Viedenskej Hochschule für Musik u Prof. Reinera Koechla. Po štúdiách sa vracia do Košíc, kde zastáva post zástupcu koncertného majstra Štátnej Filharmónie.  Od roku 2001 sa stáva koncertným majstrom orchestra Štátneho divadla v Košiciach. Je vyhľadávaným komorným a sólovým hráčom. Venuje sa taktiež starej hudbe a to na historickej replike  nástroja od J. Vančíka láskavo zapožičaného zo zbierky nástrojov Zboru sv. Cecílie pri Dóme sv. Alžbety v Košiciach.

   

Dagmar Duždová (klavír)

Narodila sa v roku 1971 v Prešove. Hru na klavíri študovala na košickom Konzervatóriu a VŠMU v Bratislave. Od roku 2000 bola pedagogičkou komornej hry a korepetítorkou na Royal Scottish Academy of Music and Drama v Glasgowe. V roku 2003 prijala ponuku na hosťovanie v Južnej Kórei, kde pôsobila 5 rokov ako Hudobná riaditeľka koncertnej a opernej spoločnosti „OperaM“.

Je vyhľadávanou komornou hráčkou a spolupracuje s mnohými vynikajúcimi našimi aj zahraničnými umelcami. Na konte má veľa koncertných turné v J. Kórei, Japonsku, Číne, Singapure a 7 štátoch Európy.

Vystupovala na významných hudobných festivaloch a na pódiách známych koncertných sál, ako sú Saint Martin in the Fields (Londýn), Merchant House (Glasgow), Queen´s Hall (Edinburg), Sejong Art Center (Soul) a i.

Organizovala „Euroasia Summer Music Festival“ – cyklus koncertov vážnej hudby a hudobné majstrovské kurzy v Bratislave a Košiciach.

V súčasnosti pôsobí ako pedagogička a korepetítorka na Konzervatóriu v Košiciach a je riaditeľkou festivalu komornej hudby ARTIS.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk