magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Zo starej známosti
@ Kultúra -> Výtvarné umenie      Dec 07 2015 - 09:25 GMT

Vianočnú výstava s názvom Zo starej známosti si budete môcť prezrieť v Múzeu Vojtecha Löfflera. Vernisáž výstavy bude 10. decembra o 16.00 hod.
Výstava prezentuje súčasnú tvorbu šiestich košických autorov, /Jozef Amrich, Anna Bartuszová, Andrea Lipkovičová, Peter Lipkovič, Zbyněk Prokop, Viktor Šefčík/ spojených generačným putom, ktorých priateľstvo a spoločné aktivity siahajú do čias ich stredoškolských a vysokoškolských štúdií od počiatku osemdesiatych rokov. Ich spoločné aktivity a prezentácie začali už pred viac než tridsiatimi rokmi v prostredí košickej alternatívnej výtvarnej scény a prepájali sa s prostredím ateliéru Márie a Juraja Bartuszových. Skupina autorov, prepojená priateľskými väzbami nevytvorila spoločnú platformu alebo program. Cesty jednotlivých autorov sa rozchádzali v období vysokoškolských štúdií.

Výstava vznikla kvôli opätovnému spojeniu voľnej skupinky generačne a ľudsky prepojených umelcov. Ich známosť a priateľstvo vzniklo v časoch ich mladosti a predovšetkým kamarátstvo zo zadných dvorov a ulíc mesta vytvára spoločnú platformu pre ich opätovné výstavne spojenie. Ich cesty sa rôzne prelínali, odkláňali, ich výtvarný vývoj mal rôzne podoby premien a niekedy aj autorského odmlčania. Po rokoch vznikla predstava ich opätovného prepojenia a spojenia v tomto neformálne poňatom náhľade do podôb ich súčasnej tvorby.
Kurátor výstavy je Peter Markovič a výstava potrvá do 17. 1. 2016


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk