magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Obnova sa naplno rozbehla
@ Kultúra -> Divadlo      Mar 01 2016 - 14:56 GMT

Čulému stavebnému ruchu neprekáža ani premiéra

Stavebná časť projektu „Obnova Národnej kultúrnej pamiatky - historickej budovy Štátneho divadla Košice v multikultúrnom a multinárodnom prostredí", ktorý je financovaný z prostriedkov Finančného mechanizmu EHP a Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu SR, sa v týchto dňoch naplno rozbieha.

Podľa plánu má už dodávateľ stavby realizované zariadenie staveniska, postavené lešenia na severnej a na východnej strane objektu. V piatok 26. februára 2016 začal s demontážou prvých okien zo severnej strany, ktoré budú slúžiť ako vzor na výrobu nových okien s ich predpokladaným osadzovaním v druhej polovici marca, čo znamená, že sa prakticky začala realizácia stavby priamo na objekte,“ informoval koordinátor projektu a riaditeľ útvaru technickej prevádzky ŠD Košice Ivan Král.

Správca grantového programu zároveň v predchádzajúcich dňoch dodatkom k Projektovej zmluve schválil predåženie termínu ukončenia projektu z 30. apríla 2016 na termín 30. apríl 2017. “Na základe predåženia termínu ukončenia projektu sa pripravuje aj dodatok k Zmluve o dielo s dodávateľom stavebných prác účinnej od 31. decembra 2015, ktorého predmetom bude predåženie termínu ukončenia stavby do 31. júla 2016,” dodal I. Král.

Svjatoslav Dohovič
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk