magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

GLOBSEC City Talks sa vracajú do Košíc!
@ Aktuálne -> Politika      Apr 04 2016 - 14:01 GMT

Vojna na východe Ukrajiny, vyčíňanie Islamského štátu a s ním spojená utečenecká kríza. Tieto témy stále zapåňajú novinové strany a ľudia o nich vášnivo diskutujú. Medzinárodná bezpečnostná konferencia GLOBSEC preto opäť do Košíc prináša sériu verejných debát GLOBSEC City Talks.

Vo štvrtok 14. apríla 2016 sa v priestoroch Kasárne/Kulturpark budú konať hneď dve zaujímavé debaty. Na prvej sa stretne skupina vojnových reportérov, ktorí zažili ozbrojené konflikty na vlastnej koži. Medzi nimi bude aj Laura Kasinof. Táto reportérka pokrývala protivládne protesty v Jemene, napísala o nich knihu a pravidelne prispieva do médií ako BBC, New York Times alebo The Economist. Ako vyzerá vojna zblízka? Dá sa vždy rozlíšiť, kto je dobrý a kto zlý? Druhá debata sa zameria na aktuálne vzťahy medzi Európskou úniou a Ruskom. Tu privítame napríklad ruského analytika Ivana Timofejeva, experta na medzinárodné vzťahy. O čo vlastne ide Kremľu? Ako dokáže Európska únia s Ruskom spolupracovať na riešení svetových problémov?

Košické GLOBSEC City Talks sa konajú v spolupráci s Katedrou politológie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, občianskym združením Res Publica a mestom Košice. „Tešíme sa, že 14. apríla 2016 bude metropola východu znovu platformou pre zaujímavé a podnetné diskusie, kde svoje názory a postoje vyjadria nielen pozvaní hostia, ale aj tí, ktorí sa zúčastnia ako diváci“, dodala Mgr. Renáta Bzdilová, PhD. z Katedry politológie FF UPJŠ v Košiciach.

City Talks sa v Košiciach konajú už druhý raz. Sme nadšení z toho, že ľudia na celom Slovensku majú záujem o kvalitné debaty so skutočnými odborníkmi,“ hovorí Róbert Vass, zakladateľ konferencie GLOBSEC, ktorej jedenásty ročník sa koná od 15. do 17. apríla 2016 v Bratislave.

GLOBSEC si za desať rokov svojej existencie vybudoval medzinárodné renomé a dnes patrí k najvýznamnejším bezpečnostným konferenciám na svete. Práve tam svetoví politici a diplomati riešia najpálčivejšie problémy globálnej bezpečnosti. Cyklus debát GLOBSEC City Talks prináša tieto témy širokému publiku a dáva mu možnosť stretnúť sa s uznávanými odborníkmi. Diskutérmi, ktorých budete môcť stretnúť v Košiciach, budú významní predstavitelia politickej, diplomatickej i novinárskej komunity, no tiež odborníci z prestížnych univerzít či think-thanko

Mgr. Mária Hrehová, PhD.
Tlačový referent a hovorca UPJŠ v Košiciach

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk