magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Po roku výstava kaktusov a sukulentov
@ Aktuálne -> Rôzne      Apr 14 2016 - 05:56 GMT

Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach pozýva média aj širokú verejnosť na výstavu pod názvom „Kaktusy a sukulenty – pichľavá krása rastlín“ organizovanú v spolupráci s Klubom kaktusárov v Košiciach, ktorá začína v piatok 15. apríla a potrvá do 24. apríla 2016. Bude sprístupnená na Mánesovej 23 v čase od 9:00 do 17:00 hod.

Tento rok pozývame návštevníkov už na siedmy ročník výstavy sukulentných rastlín, počas ktorej budú môcť obdivovať rastliny pochádzajúce z púštnych aj polopúštnych oblastí Ameriky, Afriky a Austrálie a dozvedieť sa viac o ich spôsobe života a význame,“ vysvetľuje vedúci oddelenia tropickej a subtropickej flóry, Ing. Peter Fridman.

Vďaka spolupráci s Klubom kaktusárov v Košiciach bude počas celej výstavy zabezpečená celodenná poradenská činnosť.

Počas výstavy budú návštevníkom k dispozícii členovia Klubu kaktusárov v Košiciach, ktorí poskytnú rady týkajúce sa pestovania a starostlivosti o sukulentné rastliny. Zároveň zabezpečia predaj prebytkov zo svojich zbierok,“ informuje Oldřich Novák, predseda klubu a dodáva, že na Slovensku funguje iba 11 klubov kaktusárov, napr. v porovnaní s Českou republikou, kde ich je 110. Košický klub má 50 ročnú tradíciu a momentálne približne 30 členov.    

Okrem stálej expozície kaktusov a sukulentných rastlín v skleníkoch Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach, ktorá sa pokladá za najväčšiu zbierku na Slovensku, bude na výstave odprezentovaných viac ako 500 druhov kaktusov a sukulentov.

Výstava bude spestrená veľkoplošnými fotografiami navodzujúcimi atmosféru púštnej krajiny, s vytvorenými expozíciami napodobňujúcimi vegetáciu v prírodných podmienkach,“ vysvetľuje a na výstavu pozýva riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach doc. RNDr. Sergej Mochnacký, CSc.

Mgr. Mária Hrehová, PhD

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606