magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Príprava Veselej karičky
@ Kultúra -> Tanec a Balet      Apr 20 2016 - 19:01 GMT

ŠTART MLÁDEŽNÍCKYCH NÁCVIKOV VESELEJ KARIČKY 2016, ktorá otvorí Cassovia Folkfest bude vo štvrtok 21. apríla 2016 o 10.00 hod. na ZUŠ Starozagorská 10 v Košiciach- Na nácviku sa zúčastnia koordinátori karičky, najmä pedagógovia stredných škôl a po prvý raz aj základných umeleckých škôl z Košického a Prešovského kraja.

Prezentovať budú:Vladimír URBAN, umelecký vedúci FS Železiar, riaditeľ Domu ľudového tanca, odborný garant podujatia Katarína ČÁNIOVÁ, riaditeľka Communication House za tvorcov podujatia

Veselá karička je sprievodné podujatie medzinárodného folklórneho festivalu tanca, hudby a spevu Cassovia Folkfest. Na Hlavnej ulici v Košiciach sa bude tancovať vo štvrtok 23. júna 2016 o 17.00.

Karičku pod názvom Tancujúce mesto 2013 organizátori odštartovali v rámci Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Úspešne, s účasťou škôl a folklórnych súborov pokračovala aj v rokoch 2014 Obrovskou karičkou a v roku 2015 Karičkou - tancom priateľov. Za tri roky dovedna vyše 2 000 ľudí tancovalo Karičku na Hlavnej ulici v Košiciach a spoločne vytvorilo tri nové slovenské rekordy.      

Tento rok organizátori s FS Železiar pripravili tancovanie podľa novej choreografie - Veselú karičku s chorovodom. Počas nácvikov sa mládež zoznámi s novými prvkami ľudového tanca. Rozvinie svoj zmysel pre pohyb a koordináciu v priestore a popri tom sa dozvie aj o tradíciách našich predkov. Opäť je tu aj ambícia vytvoriť nový ustanovujúci slovenský rekord. 

Organizátori oslovili študentov i zamestnancov stredných škôl, aby sa zapojili do jedinečného pohybovo-vzdelávacieho podujatia a pozvali ich na nácviky a účasť na podujatí. Nácviky sú bezplatné. Účastníci získajú farebné stuhy.

Prihláška a bližšie informácie sú zverejnené na www.karickatanec.sk i na www.facebook.com/karickatanec.

Na stretnutie sa za organizátorov teší Katarína Čániová a Monika Florianová

tel. 0908 812 883, www.karickatanec.sk, faceboook.com/karickatanec 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk