magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

S maturitou aj štátnice
@ Aktuálne -> Školstvo      Jun 01 2016 - 11:03 GMT

Maturitné skúšky, považované za skúšku dospelosti skladajú gymnazisti symbolicky aj dnes, na Deň detí - ústne maturity sa začali aj na Súkromnom bilingválnom gymnáziu (SGCR) Katkin Park 2 v Košiciach. Celkovo k záverečnej maturitnej skúške v školskom roku 2015/2016 pristúpilo spolu 18 piatakov a 19 štvrtákov. Skúška dospelosti sa začala o 8:00 hod. Občianskou náukou a Informatikou. Maturujúci študenti musia povinne absolvovať skúšku z ekonómie, a to nie v rodnom jazyku, ale v angličtine.

Z tohto predmetu sa na škole maturuje už roky. Študenti sa na túto skúšku pripravujú už od prvého ročníka.  „Maturita z „Economics“ určite nie je nič ľahké, ale veľmi uľahčí našim študentom štúdium na vysokých školách. Zatiaľ to potvrdili všetci absolventi, či už ich cesty viedli na zahraničné školy, alebo ostali na Slovensku.“ vysvetľuje Mgr. ¼ubica Petríková, riaditeľka SGCR. “Jedna naša absolventka dokonca vďaka vedomostiam ktoré u nás získala  z ekonómie, doučovala svojich spolužiakov na vysokej škole v Anglicku,“ dodáva Petríková.

Študenti po úspešnom absolvovaní maturitnej skúšky získajú k maturitnému vysvedčeniu aj vysvedčenie o odbornej štátnici. Vďaka tomu študentom na vysokej škole často odpustia niektoré skúšky.

Po úspešnom zvládnutí maturitných skúšok čaká študentov v piatok 3. júna 2016 už iba slávnostná akadémia, na ktorej im učitelia a vedenie školy odovzdá maturitné a štátnicové vysvedčenia.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk