magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Počet prihlásených prekročil tisícku!
@ Kultúra -> Podujatia      Jun 02 2016 - 11:46 GMT

Organizátori si mädlia ruky. Počet prihlásených na tancovanie Veselej karičky 2016 na Hlavnej ulici v Košiciach v týchto dňoch prekročil tisícku. Len za prvý júnový deň sa prihlásilo ďalších vyše 70 nových záujemcov. Sympatická tisícka je cenná o to viac, že účasť žiakov, študentov, stredných a vysokých škôl ako aj jednotlivcov či rodín je úplne dobrovoľná. Doposiaľ prebehlo 5 výukových metodických dní, čo je naviac v doterajšej histórii karičky.

Pravidelné nácviky tanca v objatí kruhu sú ako životabudič, preto ten záujem,” mieni Vladimír Urban z folklórneho súboru Železiar a Marianna Svoreňová, vedúca FS Hanička, autori choreografie.

Veselú karičku sa učia vo svojich domovských krajinách aj zahraničné folklórne súbory z Estónska, Turecka a Srbska - hostia 35. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest, ktorý 23. júna 2016 o 17:00 hod. otvorí práve spomínaná veľká tancovačka v kolesách. Novú choreografiu organizátori podujatia spojili s pokusom ustanovujúci slovenský rekord: Najviac bráničiek vytvorených z rúk ľudí tancujúcich karičku.

Communication House Veselú karičku pripravil v spolupráci s FS Železiar, Syrárňou Bel Slovensko – výrobcom syra Karička a tiež s Košicami - Európskym mestom športu 2016 a Košickým samosprávnym krajom.

Bližšie informácie aj výukové videá na:

www.karickatanec.sk

www.facebook.com/karickatanec

Pribudne k trom rekordom štvrtý?

Uplynulé tri ročníky karičky na Hlavnej sú ovenčené troma novými slovenskými rekordmi Karičku pod názvom Tancujúce mesto 2013 organizátori odštartovali v rámci Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Dovedna ju zatancovalo vyše 2 000 ľudí. V roku 2013 presne 965  v 105-tich kruhoch. O rok neskôr 444 ľudí vytvorilo obrovské koleso.  V roku 2015 sa 584 účastníkov naraz objalo v takmer 60-tich kruhoch. Tentoraz sa účastníci o štvrtý slovenský rekord – a opäť ustanovujúci! V prestížnej súťaži PR agentúr Prokop 2014 získala 2. miesto v kategórii Najlepšie podujatie na Slovensku.                                                                                                          

Katarína Čániová

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk