magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

25. Medzinárodná výstava minerálov
@ Aktuálne -> Rôzne      Jun 09 2016 - 13:59 GMT

Mineralogický klub pri Východoslovenskom múzeu v Košiciach a Stredná priemyselná škola dopravná Vás pozývajú na 25. Medzinárodnú výstavu minerálov, skamenelín, ozdobných predmetov a šperkov, ktorá sa uskutoční v sobotu 11. júna 2016 od 9:00 do 17:00 hod. v priestoroch SPŠ Dopravnej na Hlavnej 113 (vedľa OD TESCO).

Vystavovatelia zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Rumunska a Poľska prezentujú estetický vzhľad minerálov, farebnú krásu a pestrosť kryštálových tvarov, ako aj ich využitie v rôznych šperkoch ozdobných či umeleckých predmetoch.

Návštevníci výstavy tu uvidia zaujímavé vzorky minerálov zo známych slovenských, českých a svetových lokalít ako slovenské acháty, drahé opály z Dubníka, záhnedy, ametysty, kalcity, barity, chalcedóny, galenity, sfalerity, turmalíny, pekné sekundárne minerály, farebné variety opálov a ďalšie. Nebudú chýbať ani skameneliny ulitníkov, lastúrnikov, amonitov, belemnitov i fosílie pravekých rastlín. Účastníci výstavy si tu nájdu nové i staršie knihy z oblasti geológie, mineralógie a baníctva.

V sprievodnom programe je o 14:00 hod. pripravená tombola, počas celého dňa bude zaujímavá aj výstavka minerálov a čaro achátov na fotografiách. Každý návštevník dostane minerál zdarma.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606