magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hľadáme múzy v botanickej záhrade
@ Aktuálne -> Rôzne      Aug 03 2016 - 04:02 GMT

V nedeľu 7. augusta 2016 sa opäť po roku v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach uskutoční podujatie pod názvom Hľadáme múzy v botanickej záhrade, ktoré nesie podtitul Letný festival tvorivosti a relaxu. Podujatie pri priaznivom počasí bude prebiehať na Ekologickej náučnej ploche v čase od 10:00 do 16:00 hod. v Botanickej záhrade na Mánesovej 23 v Košiciach. Okrem sprievodného programu pre najmenších, ako je vozenie na poníkoch, maľovanie na tvár, či nafukovacie ihrisko sa môžu návštevníci tešiť na celodennú tvorivú dielňu.

Tento rok sme sa rozhodli ukázať našim návštevníkom techniku batikovania. Máme pripravené farby aj potrebný materiál, takže každý, kto sa rozhodne vyskúšať batikovanie, si domov na pamiatku odnesie aj vlastnoručne zafarbený výrobok,“ vysvetľuje RNDr. Andrea Fridmanová, PhD. odborná pracovníčka Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach a koordinátorka projektu.

Asi najväčším lákadlom nielen pre najmladších návštevníkov bude o 10:30 vystúpenie Kúzelníka Wolfa nazývaného aj Wolfi s jeho bruchovraveckou show pod názvom Sranda Banda. Pôjde o zábavu pre celú rodinu, s množstvom gagov a komických situácií, kde vystupujú krásne bábky a samozrejme univerzálny zabávač Wolfi.

Návštevníci môžu poznať Mgr. Daniela Karpinského alias zabávača Wolfiho ako víťaza historicky prvej ankety Zlatý Amos – najobľúbenejší učiteľ Slovenska 2007. Po bruchovraveckej show sa deti môžu tešiť aj na balónovú show a pripravené postavičky z balónov,“ dodáva RNDr. Andrea Fridmanová, PhD.

Okrem podujatia Hľadáme múzy v botanickej záhrade je pre návštevníkov počas letných mesiacov pripravený aj program zážitkového sprevádzania. Je určený pre skupinové návštevy v pracovných dňoch, v čase od 9:00 do 15:00.

I keď v skleníkoch Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach momentálne prebieha rekonštrukcia kúrenia a prehliadka tropickej a subtropickej vegetácie je zo šiestich skleníkov obmedzená na štyri, tak návštevníci môžu využiť bohatší program v exteriéri botanickej záhrady. Počas leta je pre nich pripravený program zážitkového sprevádzania, počas ktorého sa dozvedia viac o mnohých rastlinách pútavejšou formou aj vďaka čuchu alebo hmatu,“ pozýva na prehliadku doc. RNDr. Sergej Mochnacký, CSc., riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach.

Mgr. Mária Hrehová, PhD., Tlačový referent a hovorca; Rektorát UPJŠ

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606