magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Dni zdravia vo Verejnej knižnici Jána Bocatia
@ Aktuálne -> Rôzne      Oct 17 2016 - 02:29 GMT

Všetkým, ktorí sa snažia zodpovedne pristupovať ku svojmu zdraviu, je určená séria podujatí Dni zdravia v knižnici organizovaných Verejnou knižnicou Jána Bocatia v Košiciach (VKJB). V dňoch 19. a 26. októbra 2016 knižnica pozýva na viacero zaujímavých aktivít na tému zdravého životného štýlu. Tie budú v pobočke Nad Jazerom a v centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej 5. Zámerom projektu Dni zdravia v knižnici je ukázať, že zdravo žiť sa dá bez ohľadu na pracovnú vyťaženosť či finančnú situáciu a že aj malé zmeny v stravovacích a pohybových návykoch môžu priniesť želaný výsledok.

Širokej verejnosti sú určené atraktívne prednášky Janky Chytráčkovej, ambasádorky Food Revolution Jamie Olivera na Slovensku. V stredu 19. októbra 2016 o 16:30 hod. v pobočke VKJB nad Jazerom bude ambasádorka hovoriť o tom, ako si vyberať  kvalitné potraviny a neminúť za nich zbytočne veľa peňazí.  Obsahom jej prednášky 26. októbra 2016 o 17:00 hod. na Hviezdoslavovej 5 bude zdravé stravovanie počas dňa, najmä keď sme v práci alebo nemáme dostatok času. Tu sa k nej pridajú aj Terka a Tomáš Kollárovci z Debničky od babičky, propagátori nákupu lokálnych produktov a zároveň priblížia svoj projekt debničkovania v Košiciach a Prešove. V závere sa vďaka nim môžu zúčastnení tešiť na ochutnávku sezónnych a miestnych produktov od malých farmárov.

Je dôležité, aby už aj malé deti vedeli, ktoré potraviny sú pre ne prospešné a ktoré nie. Naši najmenší čitatelia sa to môžu naučiť vďaka zábavno-vedomostnému podujatiu Jabĺčko alebo slaninka?, ktoré sa bude konať  19. októbra 2016 o 8:30 hod. v pobočke nad Jazerom a 26. októbra 2016 o 9:00 hod. na Hviezdoslavovej 5.

Stredoškolskej mládeži je určená prednáška Byť fit - najväčší benefit pre tvoje zdravie, ktorú povedú dvaja  mladí sympatickí fitness tréneri a inštruktori pre zdravý životný štýl Danka Mesarošová a Patrik Lukáč. Prednášky sa uskutočnia 19. októbra 2016 o 10:30 hod. v pobočke nad Jazerom a 26. októbra v rovnakom čase na Hviezdoslavovej 5.

Deti zo školských klubov si vyskúšajú svoju zručnosť a kreativitu v rámci tvorivých dielni Zdravý šikovníček, kde sa naučia vyrábať krásne dekoratívne predmety - ihelníčky v tvare ovocia. Tvorivé diele privítajú malých návštevníkov 19. októbra 2016 o 14:00 hod. v pobočke nad Jazerom a 26. októbra o 13:30 na Hviezdoslavovej 5.

Knižnica v rámci projektu Zdravý deň poteší svojich čitateľov rozšírením svojho fondu o odbornú literatúru z oblasti zdravého životného štýlu.

Vďaka finančnému príspevku Miestneho úradu mestskej časti Nad jazerom sa čitatelia v tamojšej pobočke môžu začítať do nových kníh, inšpirujúcich k zmenám v stravovacích a pohybových návykoch.

Alena Závocká, manažérika kultúrnych podujatí

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606