magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košický vianočný strom rástol v Malej Lodine
@ Aktuálne -> Rôzne      Nov 14 2016 - 05:03 GMT

Len raz v roku majú Košičania možnosť vidieť nevšedné „divadlo“, osadzovanie košického vianočného stromu pri súsoší Immaculata na Hlavnej ulici. Na rozdiel od predchádzajúcich, tohtoročný symbol najkrajších sviatkov roka vyrástol v obci Malá Lodina.

Krásne súmerný smrek daroval Košičanom, aj vďaka súčinnosti starostky obce súkromný vlastník, ktorému strom ohrozuje majetok, ale aj ľudí korzujúcich v okolí. Urastený strom má úctyhodnú výšku 19 – 20 metrov, v tzv. prsnej výške hrúbku okolo 40 centimetrov, a lesníci odhadujú jeho vek na asi 40 až 50 rokov. Výrub a prevoz stromu na košickú Hlavnú ulicu naplánovali Mestské lesy Košice na 18.11.2016 (piatok) v dopoludňajších hodinách. Pretože pôjde o nadrozmerný náklad, vozidlo s naloženým smrekom budú, tak ako každý rok, sprevádzať vozidlá Policajného zboru SR. Po privezení na Hlavnú ulicu, zložia lesníci smrek z auta pomocou ťažkého žeriava a ukotvia kmeň stromu v špeciálne na to určenej šachte.

Minuloročný košický vianočný strom mal 80 – 90 rokov, pochádzal z lesa vlokalite Kojšov, po osadení na Hlavnej ulici mal výšku 19 metrov.

Linda Šnajdárová

hovorkyňa mesta Košice

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606