magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Týždeň detí s rakovinou 2017
@ Aktuálne -> Zdravie      Feb 10 2017 - 08:26 GMT

Medzinárodným dňom detskej onkológie je 15. február . Jeho celosvetovým symbolom je zlatá stužka. Svetielko Pomoci a Spoločnosť detskej onkológie sa tento rok v Košiciach po prvý raz zapoja do Týždňa detí s rakovinou, ktorý sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. Tento deň je poctou deťom, ktoré práve podstupujú alebo úspešne podstúpili náročnú onkologickú liečbu a spomienkou na deti, ktoré svoj dlhý boj s nevyliečiteľnou chorobou prehrali.

Ide o druhý ročník podujatia, ktoré v roku 2016 spustila bratislavská nezisková organizácia Deťom s rakovinou. Chceme sa pričiniť o to, aby sa z toho stala tradícia na celom Slovensku. Pre deti, ktoré momentálne bojujú s ťažkou chorobou na Oddelení detskej onkológie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach, sú pripravené počas týždňa sprievodné kultúrne podujatia priamo v nemocnici. Potešia ich rôzni košickí umelci a výnimočné bábkové divadlo z Prešova.

Týždeň detí s rakovinou bude zakončený spomienkou omšou a Benefičným koncertom v Dóme Svätej Alžbety v Košiciach. Na koncerte vystúpia sólistky opery Štátneho divadla Košice Tatiana Paľovčíková a Zuzana Orlovská s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej. Patronát nad koncertom prevzala riaditeľka Staromestského divadla Petra Raševa Košice Ľubica Blaškovičová.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606