magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Minister školstva potvrdil plnú akreditáciu UVLF v Košiciach
@ Aktuálne -> Školstvo      Mar 01 2017 - 09:11 GMT

Univerzita pre nový akademický rok 2017/2018 prijíma študentov na všetky odbory Záujemcovia o štúdium na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach už majú istotu, že môžu získať vzdelanie na plne akreditovanej univerzite. Ako jedinej svojho druhu na Slovensku sa jej v priebehu vlaňajška podarilo výrazne etablovať na vnútroštátnej i medzinárodnej úrovni.Po úspešnej medzinárodnej evalvácii a akreditácii vlani v novembri v týchto dňoch minister školstva Peter Plavčan oficiálne oznámil rektorke univerzity prof. MVDr. Jane Mojžišovej, PhD., že UVLF obhájila univerzitný status.

O 180 stupňov sa tak otočila situácia košickej veteriny spred roka. Vlani vo februári bola UVLF nútená verejnosti oznámiť , že pre akademický rok 2016/2017 nebude prijímať prihlášky na štúdium farmácie. Dôvodom bolo pozastavenie akreditácie školy, hrozilo jej odňatie univerzitného titulu, dokonca odborná degradácia . Škola bola vyzvaná na odstránenie nedostatkov, ktoré bránili v zachovaní jej dovtedajšieho začlenenia medzi univerzitné vysoké školy na Slovensku. Po roku enormnej snahy je situácia diametrálne odlišná.

Vysoká škola prijala dostatočné opatrenia na odstránenie nedostatkov v kritériu KZU – 1 z komplexnej akreditácie“, zhrnula Akreditačná komisia na svojom 99. zasadnutí , ktoré sa konalo 24. - 25. januára 2017 v Bratislave. Zároveň odporučila ministerstvu školstva ponechať jej začlenenie medzi univerzitné vysoké školy. „V zmysle uvedeného Vám oznamujem, že Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach zostáva univerzitnou vysokou školou,“  potvrdil v liste z februára 2017 minister P. Plavčan.

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v  Košiciach za ostatné obdobie prešla veľký kus cesty ku kvalite. Obhájila svoje zaradenie medzi univerzitné vysoké školy v rámci národnej akreditácie a na základe výsledku medzinárodnej evalvácie a akreditácie bola zaradená medzi 12 najlepších veterinárskych vysokých škôl v Európe“, zhrnula pozitívne správy rektorka UVLF profesorka J. Mojžišová.  Univerzita sa podľa nej výrazne etablovala na slovenskom i európskom vzdelávacom trhu ako kvalitná a moderná inštitúcia.  „Zvyšuje sa hodnota diplomu jej absolventov, ktorí  získavajú punc kvality a sú viac žiadaní na trhu práce“, dodala na margo dôsledkov pozitívneho  obratu.  Rektorka, ktorá  sa ujala vedenia UVLF  v januári 2015, pripomenula  prednosti jej štúdia medzi ktoré patrí nielen praktická výučba na špecializovaných klinikách, v univerzitnej lekárni  a na školských farmách, ale aj v novootvorenej Univerzitnej veterinárnej nemocnici.

Uchádzačom o štúdium na UVLF ostáva na podanie prihlášok už len niekoľko dní. Posledným dňom na podanie prihlášky je 15. marec 2017.

Zdroj: RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606