magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Bábkové divadlo uzavrie sezónu na festivale v Petrohrade
@ Kultúra -> Divadlo      Jun 22 2017 - 08:25 GMT

Záver divadelnej sezóny 2016/2017 bude mať pre Bábkové divadlo v Košiciach výnimočnú príchuť. Náš umelecký súbor prijal pozvanie na medzinárodný festival bábkových divadiel KUKART, ktorý sa uskutoční v Petrohrade v termíne 22.6. – 30.6.2017. Je to jeden z najprestížnejších festivalov tohto divadelného žánru v Ruskej federácii, ktorý bol založený v roku 1993. Organizuje ho slávne Štátne petrohradské bábkové divadlo pomenované po E. S. Demennim.

Náš súbor uvedie rozprávku Braček Jelenček na doskách Štátneho petrohradského divadla dňa 28. júna 2017 o 12:00 hod. V inscenácii vychádzajúcej z ľudovej rozprávky Pavla Dobšinského sú zvýraznené folklórne motívy a umelecký zážitok je umocnený živou hudbou. Postavy v hre Braček Jelenček stvárnili herci Bábkového divadla v Košiciach Beáta Dubielová, Erika Orgován Molnárová, Peter Creek Orgován, František Dolejší, Juraj Fotul a Miroslav Kolbašský.

Ide o historicky prvé vystúpenie Bábkového divadla v Košiciach v Ruskej federácii v ére samostatného Slovenska. Na predstavenie bol pozvaný aj Generálny konzul SR v Petrohrade PaedDr. Augustín Čisár.  

Festival si kladie za cieľ vytvárať kultúrne partnerstvá nielen medzi ruskými divadlami, ale budovať medzinárodnú spoluprácu. Počas dvadsiatich štyroch rokov existencie si získal takú prestíž, že sa ho zúčastňujú divadelné súbory zo všetkých kontinentov. Heslom aktuálneho ročníka festivalu je kultúrne prepojenie Ruskej federácie a Balkánu, preto sa na ňom okrem domácich divadiel predstavia aj súbory zo Srbska, Bosny a Hercegoviny a Bulharska. Pozvanie prijali aj bábkové divadlá z Brazílie, Chile, Izraela, Veľkej Británie, Talianska, Nemecka, Poľska, Estónska, Bieloruska a Českej republiky. Slovensko bude reprezentovať Bábkové divadlo v Košiciach.

Martin Konečný

manažér Bábkového divadla v Košiciach

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk