magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

IT talenty z celej SR budú súťažiť na TUKE
@ Aktuálne -> Školstvo      Jun 22 2017 - 08:37 GMT

V piatok 23. júna 2017 bude TUKE organizačne zabezpečovať už 12. ročník národného kola súťaže študentov stredných a vysokých škôl v oblasti sieťových technológii. Slávnostné otvorenie súťaže sa uskutoční v priestoroch Univerzitnej knižnice TUKE, Boženy Němcovej 7 od 8:30 hod. za účasti zástupcov IT priemyslu (partnerov súťaže) a akademickej sféry. Samotná súťaž bude prebiehať v priestoroch laboratórií Katedry počítačov a informatiky.

Do národného kola postúpilo zo školských kôl takmer 100 jednotlivcov, resp. študentských tímov, ktoré budú súťažiť v dvoch kategóriách. V prvej kategórii HS3 bude úlohou trojčlenných stredoškolských tímov v priebehu hodiny vyriešiť problém v prevádzke segmentu počítačovej siete. V druhej kategórii UNI budú obdobný problém riešiť jednotlivci zo stredných a vysokých škôl.

Slovensko patrí medzi európsku špičku v príprave sieťových špecialistov na báze programu sieťových akadémií. Vzdelávací systém, ktorý tvorí päť univerzitných pracovísk a viac ako 80 stredných škôl, je schopný ročne pripraviť viac ako 400 sieťových odborníkov na úrovni priemyselného certifikátu CCNA. V súčasnosti v rámci programu sieťových akadémií študuje v SR viac ako 5 000 študentov. Slovenskí študenti patria k najúspešnejším aj v medzinárodnom meradle. V minulých rokoch si odniesli v jednotlivých kategóriách viacero prvenstiev a ocenení.

Vedomosti a zručnosti v oblasti počítačových sietí dnes požadujú nielen veľké, ale čoraz častejšie aj menšie spoločnosti. Preto je o týchto odborníkov veľký záujem. Už samotný priebeh súťaže sledujú mnohé významné firmy, ktoré môžu medzi študentmi identifikovať nové talenty a osloviť ich s ponukou na spoluprácu. Práve sieťové akadémie učia budúcich IT profesionálov navrhovať, konfigurovať a prevádzkovať počítačové siete. Mladí ľudia s týmito znalosťami majú v dnešnej dobe výbornú perspektívu na uplatnenie sa na trhu práce.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov národného kola 12. ročníka súťaže a odovzdanie cien víťazom sa uskutoční v rámci Tlačovej konferencie organizovanej pri príležitosti oficiálneho otvorenia aktivít projektu IT AKADEMIA, ktore sa bude konať v septembri 2017 v Bratislave za účasti zástupcov akademickej sféry, IT priemyslu ale aj médií.

Súťaž NAG 2017 je organizovaná v rámci národného projektu IT AKADÉMIA - VZDELÁVANIE PRE 21.STOROČIE. Viac informácií tu: http://itakademia.sk.

Informácia o súťaži je uverejnená aj na: http://www.netacad.sk

 

Zdroj: RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk