magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hutnícka fakulta TUKE s novým názvom
@ Aktuálne -> Školstvo      Jul 01 2017 - 08:22 GMT

Hutnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach po 65 rokoch od svojho založenia mení názov na Fakultu materiálov, metalurgie a recyklácie. „Sme hrdí na svoje bohaté tradície, ale zároveň sme presvedčení, že nový názov lepšie vystihuje všetko to, čo naša fakulta už dnes v oblasti výchovy študentov, ale aj vo sfére výskumu ponúka,“ vysvetľuje dôvody zmeny dekanka fakulty doc. Ing. Iveta Vasková, PhD.

Nový názov začne Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie (FMMR) používať oficiálne od 1. júla 2017. S tým súvisí aj vývoj nových webových stránok fakulty a jej troch ústavov. „Naša fakulta má ambíciu osloviť mladých ľudí, aby sa nebáli študovať technické smery. Svet potrebuje materiály. Všetci hovoria o IT, ale aj ten počítač, alebo mobilný telefón sa musí z niečoho vyrobiť,“ upozorňuje dekanka doc. Vasková.

O  perspektíve, ktorú fakulta ponúka mladým ľuďom, svedčí aj skutočnosť, že až 95 percent jej absolventov nachádza uplatnenie v odbore, ktorý vyštudovali. Sú žiadaní doma i v zahraničí nielen v tradičných hutníckych prevádzkach, ale aj v elektrotechnike, energetike a tiež v oblasti vývoja a výroby materiálov pre automobilový priemysel.

doc. Ing. Dušan Oráč, PhD.

prodekan pre vonkajšie vzťahy a marketing

Zdroj: RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk