magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Úspechy žiakov v letnom IT tábore vyhodnotia
@ Aktuálne -> Školstvo      Jul 19 2017 - 09:02 GMT

V rámci národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie pripravila aj Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach ako partner projektu, denný letný IT tábor. Ten sa aktuálne začal a na konci týždňa čaká účastníkov jeho slávnostné vyhodnotenie.

V dňoch 17. až 21. júla 2017 sa žiaci druhého stupňa základných škôl zoznamujú s rôznymi poznatkami v oblasti informatiky, matematiky či fyziky v dennom letnom IT tábore. Na programe je práca s webovými stránkami, GPS systémom, aktivity v botanickej záhrade, ale aj chemické a fyzikálne pokusy.

Žiaci sa budú venovať aj robotike a programovaniu v známych programovacích jazykoch. Spoznajú zákutia Košíc prostredníctvom práce s GPS systémom. Vyrobia si tiež farebnú dúhu alebo roztancujú hrozienka                pri netradičných experimentoch. Pri otázkach z fyziky si zostavia vlastnú expertnú skupinu a vytvoria plán vlastného výskumu. Odhalené tajomstvá budú prezentovať na vedeckej konferencii,“ približuje dianie v tábore, RNDr. Róbert Hajduk, PhD. , garant pre popularizačné a mimoškolské aktivity projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.              

  Špeciálnym zavàšením tohto letného IT tábora má byť jeho slávnostné vyhodnotnenie za účasti zástupcov Košice IT Valley a IT asociácie Slovenska. Účastníci budú za svoje snaženie ocenení v záverečný deň tábora, v piatok 21. júla 2017.      

Projekt IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie sa realizuje vďaka podpore  z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu ¼udské zdroje.

Zdroj: RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk