magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

INCOME 2017 medzinárodná vedecká konferencia
@ Aktuálne -> Rôzne      Aug 31 2017 - 20:49 GMT

9. medzinárodná konferencia o mechanochémii a mechanickom zlievaní INCOME 2017 (International Conference on Mechanochemistry and Mechanical Alloying) sa bude konať 3. – 7. septembra 2017 v Aule ústavov SAV na Watsonovej ul. 45 v Košiciach.

INCOME 2017 je významná medzinárodná vedecká konferencia, ktorá sa koná každé tri roky v rôznych krajinách sveta. Tento ročník je pozoruhodný aj preto, že sa opäť uskutoční v Košiciach, teda v meste, kde sa pred 24 rokmi konferencia konala prvýkrát. Tohtoročnú konferenciu organizuje Medzinárodná mechanochemická asociácia (International Mechanochemical Association) pri Medzinárodnej únii pre čistú a aplikovanú chémiu (International Union of Pure and Applied Chemistry) v spolupráci s Ústavom geotechniky SAV v Košiciach. Chairmanom konferencie je prof. RNDr. Vladimír Šepelák, DrSc.

Na konferencii, ktorú oficiálne otvoria v pondelok 4. septembra 2017 o 8:20 hod., sa zúčastní 170 odborníkov z 30 krajín a odprezentujú najnovšie výsledky z odboru. Medzi nimi je 28 významných vedeckých kapacít (pozvaní prednášatelia). V spolupráci s medzinárodným vedeckým výborom konferencie sa podarilo zostaviť veľmi zaujímavý program, otvorený aj nastupujúcej vedeckej generácii. Program konferencie a podrobnejšie informácie o konferencii je možné nájsť na stránke konferencie:

http://income2017.saske.sk/.

Aké sú základné rozdiely medzi mechanochémiou a chémiou?

Aby sme mohli aktivovať chemické reakcie v tuhých látkach, dodávame im energiu vo forme tepla, svetla, zvuku, alebo elektrického potenciálu. Úplne inak sa naštartuje chemická reakcia alebo sa urýchli jej priebeh, ak použijeme mechanickú energiu. Takáto chémia sa nazýva mechanochémia, je súčasťou chémie a má pomerne dlhú históriu. Mechanochemická príprava anorganických i organických materiálov so zaujímavými funkčnými vlastnosťami je hlavnou motiváciou výskumu v oblasti mechanochémie. Jej výhodou oproti tradičným chemickým metódam je relatívna jednoduchosť a energetická nenáročnosť. Aj bez chemických rozpúšťadiel je možné takto vyrábať zaujímavé štruktúry.

Zdroj: RO SSN
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk