magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Jana Šlosárová vystavuje v knižnici J. Bocatia
@ Kultúra -> Výtvarné umenie      Nov 16 2017 - 09:46 GMT

Veselé obrazy plné farieb, hravosti a fantázie od renomovanej výtvarníčky a ilustrátorky Jany Šlosárovej, ponúka výstava Zlatý život vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach. Obdivovať ich môžete v centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej 5 do 31. januára 2018.  

Jana Šlosárová vyštudovala Strednú umelecko-priemyselnú školu v Košiciach, absolvovala ¼udovú školu umenia 1. a 2. cyklus. Hoci dlhší čas svojho profesionálneho života pracovala v reklamných agentúrach a novinách, jej autorský rukopis nesú diela a ilustrácie použité v deviatich knihách pre dospelých čitateľov a tiež pre deti, na pohľadniciach, novoročných pozdravoch, maľovankách. Navrhla a zhotovila divadelné bábky pre Naivnú bábkovú scénu k hrám Budulínček, Červená čiapočka, Princezná na hrášku a Orechové kráľovstvo. Úspešné boli tiež nástenné kalendáre s jej obrázkami, viaceré boli ocenené, napríklad aj 1. miestom v súťaži Podnikové médium roka. V rámci podpory umenia na východnom Slovensku, ako hlavná organizátorka zrealizovala dvanásť maliarskych plenérov. Stála za vznikom úspešnej Galérie v košických železiarňach. Počas jej trojročného trvania tu prezentovalo svoje diela 23 umelcov z Košíc a regiónu.

Ako uviedol kurátor výstavy Andy Gore, diela J. Šlosárovej zaujmú jej jedinečným rukopisom, precíznou technikou a kompozíciou. Jana Šlosárová mala doposiaľ 5 samostatných výstav a podieľala sa na niekoľkých spoločných. Jej diela sú v súkromných zbierkach doma i v zahraničí, napr. Bolívia, Sydney, Pittsburgh a ďalších. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk