magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ŽIDOVSKÉ KOŠICE – DVOJpotulka (6.-7. január)
@ Kultúra -> Podujatia      Jan 03 2018 - 09:23 GMT

Málokedy sa dá dostať do synagóg. Potulky mestom Košice Vám však odhaľujú aj tajomstvá ukryté múrmi. Tentokrát sa vyberieme exkluzívne do židovských pamiatok. Môžete prísť na západnú trasu v sobotu alebo na východnú trasu v nedeľu alebo na obe trasy (najlepšia voľba). V takom prípade však treba 2 lístky. Zraz pred Vedeckou knižnicou. Predpredaj v Informačnom centre MiC na rohu Alžbetinej a Hlavnej (1,99€), na mieste (2,99 €).

Osobnosti židovského pôvodu z Košíc a ich životné osudy. Koľko Židov bolo v meste a koľko synagóg. Prečo v Košiciach prebehol holocaust neskôr než v Prešove?

Prehliadky s Milanom Kolcunom sa začínajú (v sobotu i v nedeľu) o 10:30, 12:00, 14:00 a 15:30 po slovensky. Ak ste už boli na tejto téme, môžete si vyskúšať výklad iného sprievodcu než minule.

Zoltán Balassa sprevádza v sobotu i v nedeľu o 11:00 (slov.) a 16:00 (maď.). V nedeľu aj o 14:30.

Viac info na www.potulka.sk

 

Ïalšie témy:

Letecká fakulta TU (2.-4. február)

Seminárny kostol a seminár (2.-4. marec)

Detská železnička (6.-8. apríl)

Košické dvory, Antika v Košiciach


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk