magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mesiac frankofónie na východnom Slovensku
@ Kultúra -> Podujatia      Mar 06 2018 - 17:37 GMT

Marec je už tradične mesiacom frankofónie a Francúzska aliancia v Košiciach, so sídlom na Hlavnej 68, v spolupráci s partnermi opäť prináša bohatý kultúrny program. Touto cestou si vás, ako aj vašich priateľov a blízkych dovoľujeme pozvať na podujatia, ktoré sme pre vás v rámci mesiaca frankofónie pripravili: 

Úvodným podujatím je vernisáž pri príležitosti otvorenia výstavy fotografií s názvom Vznik česko-slovenských légií v Múzeu Vojtecha Löfflera na Alžbetinej 20 v Košiciach dňa 6. marca 2018 o 17:00 hod. Výstava potrvá do 25. marca 2018.

V stredu 7. marca 2018 sme v čase od 16:00 do 18:00 hod. pripravili v spolupráci so ZŠ L. Novomeského 2 v Košiciach pre našich najmenších kreatívny ateliér zameraný na výrobu a predvedenie karnevalovej masky. Podujatie sa bude konať v priestoroch základnej školy a vstup je bezplatný.

V piatok 9. marca 2018 od 11:00 hod. sa v priestoroch Konzervatória na Timonovej 2 v Košiciach bude konať už tradičné semifinále žiackej speváckej súťaže Spievam po francúzsky.

Ïalším podujatím bude 13. marca 2018 o 18:00 hod. premietanie filmu a následná diskusia s Lekármi bez hraníc v priestoroch Halmi space. Vstup zdarma.

V sobotu 17. marca 2018 od 20:00 hod. sme pre všetkých súčasných, ale predovšetkým bývalých študentov (a nielen francúzštiny) pripravili tanečnú párty pri súčasnej francúzskej hudbe. Verím, že sa uvidíme v Retro cult clube v Košiciach.

Vyvrcholením mesiaca frankofónie je koncert hudobného zoskupenia, založeného francúzskym veľvyslancom v Maďarsku, s názvom Slashers, ktorý sa bude konať 24. marca 2018 o 19:00 hod. v Tabačke a prinesie do Košíc originálne jazzové spracovanie francúzskych hitov. Podujatie otvorí jeho excelencia Christophe Léonzi, francúzsky veľvyslanec na Slovensku.

Vstupenky v cene 3,- eurá si môžete zakúpiť v predpredaji vo Francúzskej aliancii v Košiciach na Hlavnej 68 alebo v deň konania priamo v Tabačke v cene 5 eur.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk