magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Študentský rozhlas Košice opäť bodoval na medzinárodnej súťaži
@ Aktuálne -> Médiá      Mar 29 2018 - 13:57 GMT

Až 138 rozhlasových programov sa tento rok prihlásilo do medzinárodnej súťažnej prehliadky tvorby a vysielania internátnych rozhlasových štúdií (IRŠ) a univerzitných rádií RÁDIORALLYE 2018. Študentský rozhlas Košice pôsobiaci pri Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach bodoval aj počas tohto ročníka. Z Prešova, kde sa od 21. do 25. marca 2018 súťaž konala, si odniesol druhé miesto a celkovo sedem cenných diplomov. Po minuloročných dvoch prvých miestach (v 2017 a v 2016) si tak ŠtuRKo pripisuje ďalšie skvelé umiestnenie.

Tento rok sme cítili, že nahrávky aj živé vysielanie stúpli kvalitatívne na vyššiu úroveň a vnímali sme silnú konkurenciu. O to viac nás teší, že sme potvrdili, že my sme na tej našej neklesli. V hodnotení profesionálov z verejnoprávnych a komerčných rádií sme sa bodovo dokonca umiestnili prví, čo je pre nás asi najväčší pocit zadosťučinenia,” uviedla vedúca IRŠ ŠtuRKo Nina Šťastná.

Prácu svojich možných budúcich rozhlasových kolegov sledovali počas všetkých dní zástupcovia z profesionálnych médií, ktorí pozitívne ohodnotili výkony košického ŠtuRKa.

Na prvých troch priečkach sa umiestnili moji favoriti. Takmer všetky príspevky a živé vysielanie mali najlepšie zo všetkých. Oceňujem, že členovia ŠtuRKa chcú veľa vedieť a pracovať na sebe. Potešilo ma, že vnímajú svojho poslucháča ako rovnocenného partnera a o tom to je – byť rádiom pre študentov,” dodal moderátor a redaktor RTVS Ladislav Eliáš, ktorý bol členom odbornej poroty súťaže.

Poznámka: Tlačovú správu nájdete archivovanú na www.upjs.sk v časti Vzťahy s verejnosťou https://www.upjs.sk/verejnost-media/ .

Mgr. Linda Babušík Adamčíková

Tlačová referentka a hovorkyňa UPJŠ v KošiciachZdroj: RO SSN
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk