magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ŠTART VEREJNÝCH NÁCVIKOV KARIČKY
@ Kultúra -> Tanec a Balet      Apr 23 2018 - 11:15 GMT

Podujatie, ktoré na Slovensku a v Európe nemá obdobu a to v utorok 24. apríla 2018 o 10.00 hod.na ZUŠ Starozagorská 10 v Košiciach (vchod zdola) Na nácviku sa zúčastnia koordinátori a taneční nadšenci, pedagógovia a študenti stredných i základných škôl, ZUŠ, záujemci z radov širokej verejnosti

Karička slnovratu 2018 námetovo tento raz vychádza zo Spiša. Je prievodným podujatím medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest. Na Hlavnej ulici v Košiciach sa bude tancovať po 6. raz a to na letný slnovrat vo štvrtok 21. júna 2017 o 17.hod.

Prezentovať budú:
Vladimír URBAN, umelecký vedúci FS Železiar, riaditeľ Domu ľudového tanca, odborný garant podujatia
Katarína ČÁNIOVÁ, riaditeľka Communication House za tvorcov podujatia

Karičku pod názvom Tancujúce mesto 2013 organizátori odštartovali v rámci Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Úspešne pokračovala aj v rokoch 2014 Obrovskou karičkou, v roku 2015 Karičkou - tancom priateľov ,v roku 2016 Veselou karičkou s bráničkami a v r. 2017 Jubilejnou karičkou. Za päť rokov dovedna vyše 4 000 ľudí tancovalo Karičku na Hlavnej ulici v Košiciach a spoločne vytvorilo päť ustanovujúcich slovenských rekordov.

Počas nácvikov mládež i stárež rozvinie svoj zmysel pre pohyb a koordináciu v priestore a precíti pradávnu silu kruhu. Opäť máme ambíciu vytvoriť nový, už šiesty ustanovujúci slovenský rekord!  Nácviky na tomto výnimočnom podujatí s bohatým sprievodným program sú bezplatné.

Prihláška a bližšie informácie sú zverejnené na www.karickatanec.sk  i na www.facebook.com/karickatanec. 

Zdroj.RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk